22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska może dostarczyć samoloty MiG-29 na Ukrainę w ciągu najbliższych 4-6 tygodni: PM

Polska może dostarczyć samoloty MiG-29 na Ukrainę w ciągu najbliższych 4-6 tygodni: PM

WARSZAWA, 14 marca (Reuters) – Polska może dostarczyć Ukrainie myśliwce MiG-29 w ciągu najbliższych 4 do 6 tygodni, powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dla kraju.

Warszawa oświadczyła, że ​​jest gotowa wysłać na Ukrainę myśliwce MiG-29 konstrukcji radzieckiej w ramach koalicji państw. Nie jest jednak jasne, jak długo potrwa ten proces, ponieważ sojusznicy Kijowa obawiają się zmiany bojowników.

„Może się to stać w ciągu najbliższych 4-6 tygodni” – powiedział Morawiecki na konferencji prasowej, gdy zapytano go, ile czasu zajmie Warszawie dostarczenie lotów.

W czwartek słowacki minister obrony Jaroslav Knot powiedział, że jego polski odpowiednik powiedział mu na spotkaniu Unii Europejskiej wcześniej tego dnia, że ​​Warszawa zgodzi się na wspólny proces dostaw samolotów MiG-29 na Ukrainę.

Nott powiedział, że nadszedł czas, aby Słowacja zdecydowała, czy wysłać samoloty na Ukrainę.

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 r. sojusznicy NATO na byłym komunistycznym wschodzie, tacy jak Polska i Słowacja, szczególnie wspierają Kijów.

Zaangażowanie Polski z jej sąsiadami było kluczem do przekonania europejskich sojuszników do przekazania Ukrainie ciężkiej broni, w tym czołgów, czemu do niedawna sprzeciwiało się wiele rządów, w tym Niemcy. Polska wysłała na Ukrainę 14 niemieckich czołgów Leopard 2.

Zapytany w czwartek, ile samolotów MiG-29 Warszawa może dostarczyć, szef Kancelarii Prezydenta Paweł Szrod powiedział, że „zdecydowanie” nie będzie to 14. Carlosa Serrano)

agencji Reutera

Poznaj schemat zaufania
READ  Polska skarży się na błąd opublikowany przez szefa Komisji Europejskiej ds. Auschwitz