18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska ma już markę samochodów elektrycznych

Polska ma już markę samochodów elektrycznych

Minęło ponad dwa i pół roku, odkąd po raz pierwszy rozmawialiśmy o nowym producencie samochodów elektrycznych, Izerze.. Ale teraz Wyprodukowane w Polsce przez tę zaufaną firmę Po powrocie po podpisaniu przełomowej umowy z chińską firmą Geely w listopadzie zeszłego roku został partnerem technologicznym polskiej firmy. O możliwości przekształcenia tych ciekawych samochodów w rzeczywistość.

Umowa o współpracy pomiędzy Izerą a Geely Ta pierwsza pozwoli budować pojazdy elektryczne na zaawansowanej platformie SEA opracowanej przez chińską firmę. Należy pamiętać, że pojazdy elektryczne są bardzo popularne Zięgr 001, który ma wersje zdolne do podpisania ponad 1000 kilometrów autonomii za opłatą. Ponadto korzystanie z tej Witryny SEA Pozwoliłoby to Isera na przygotowanie pierwszych pojazdów produkcyjnych do końca 2025 rokuBędzie montowany w nowej fabryce powstającej w Polsce.

Izera zbuduje nową fabrykę swoich samochodów elektrycznych

Jak donosi Automobilwoche, państwowa spółka ElectroMobility Poland (EMP), marka Izera, ok.Swoją pierwszą fabrykę pojazdów elektrycznych zbuduje w Jaworznie. Jak podaje Germany Trade and Invest (GTAI), budowa nowej fabryki rozpocznie się w 2024 roku, a inwestycja wyniesie około 1100 mln euro. Isera chce, aby nowa fabryka była gotowa do pracy do końca 2025 roku.. W nowej fabryce zatrudnienie znajdzie 2400 osób, a produkcja będzie w dużej mierze opierać się na lokalnych dostawcach – mówi Piotr Zeremba, dyrektor zarządzający EMP.

Ujawniła się Isera Koncepcje Z100 SUV i T100 hatchback w 2020 r., początkowo z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu w 2023 r. Ostatecznie wydanie to musiało zostać opóźnione do 2026 roku, w porównaniu z prototypami pokazanymi dwa lata temu, jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby oba pojazdy wykazały ewolucję w zakresie wyglądu zewnętrznego i wnętrza. Po wprowadzeniu na rynek długo oczekiwanego SUV-a Izery (nie będzie to jego ostateczna nazwa), pojawi się elektryczny pięciodrzwiowy kompakt oraz większy SUV.

Ta Izera narodzi się na platformie Geely SEA

Izera stanie się więc marką pojazdów w 100% elektrycznych, które będą dzielić DNA z produktami giganta Geely. Wspomniana firma Zeekr jest właścicielem m.in. takich marek jak Smart, Volvo, Polestar czy Lotus..

Produkcja samochodów w Polsce spadła w ciągu ostatniej dekady. Według ACEA z 720 824 sztuk w 2010 roku do 194 870 sztuk w 2021 roku.. Wśród producentów samochodów posiadających fabryki w Polsce znajdziemy znane marki takie jak Fiat, Abarth, Lancia czy Jeep jeśli chodzi o samochody osobowe. Inne marki, takie jak Mercedes-Benz czy Volkswagen, również montują w Polsce część swoich pojazdów użytkowych.

READ  UDA integruje nowy system płatności elektronicznych w Polsce (e-myto)