28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska.- Katolicki przywódca Polaka potwierdza, że ​​jest gotów leczyć uchodźców w swojej wysokiej diecezji.

Madryt, 25 lat (Europejska prasa)

Arcybiskup gnieźnieński i polski ksiądz Wojciech Polak obiecał w najbliższą sobotę, że jest gotowy na przyjęcie potrzebnych uchodźców w kierowanej przez siebie radzie, ale podkreślił potrzebę współpracy z władzami w odpowiedzi na obecną migrację. Kryzys na granicy z Białorusią.

„Tak, zgadzam się, ale zapisy to za mało. Potrzebujemy kompleksowego systemu wsparcia, który pozwoli im spotykać się, koordynować i funkcjonować w nowym miejscu” – wyjaśnił polski lider katolicki Polak.

„Sam, bez współpracy i pomocy rządu, nie będziemy w stanie przesiedlać się i przyjmować uchodźców” – powiedział arcybiskup w rozmowie z lokalną telewizją TVN24, podkreślając dziesiątki osób, tak jak w innych głośnych diecezjach, takich jak jak Luplin. Są sytuacje, w których mogą pomóc.

„To nie tylko wsparcie materialne”, ale „ułatwia także integrację, poszukiwanie pracy i naukę języków. Moim zdaniem to jest droga (…) organizacje katolickie i kościoły religijne muszą mocno w tym uczestniczyć” – podkreślił.

„Ktoś w potrzebie powinien być zawsze pomagany, bez względu na okoliczności. Taka jest wiara chrześcijańska. Tak naucza Jezus. Był też uchodźcą. Przecież uciekł z rodzicami do Egiptu przed prześladowaniami Heroda” przypomniał. Arcybiskup Gnieźnieński.

Tysiące ludzi od tygodni próbuje przenieść się z Białorusi na zewnętrzne granice UE do Polski lub krajów bałtyckich, powodując bezprecedensowy kryzys migracyjny w regionie.

Z Brukseli Mińsk został oskarżony o wysyłanie uchodźców i migrantów przez granicę w odwecie za sankcje UE nałożone na rząd prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Wybory 2020, w których po raz szósty ponownie ocenił swój mandat.

READ  Polska.