22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska jest zachwycona swoim megaprojektem energetyki jądrowej

Polska jest zachwycona swoim megaprojektem energetyki jądrowej

Dostawy energii z innych krajów świata zaskoczyły Polskę megaprojektem energetyki jądrowej, jednym z jej największych problemów.

Mając na celu ochronę tej zależności, polski rząd wypracował podejście, które wyraźnie wskazuje, że energia jądrowa jest jego zobowiązaniem.

W tym celu Polska podpisała ze Stanami Zjednoczonymi umowę na zaprojektowanie i budowę pierwszej od 1986 roku elektrowni jądrowej. Deklarację sformalizowały polskie państwowe Polskie Elektrownie Jądrowe i ich przedstawiciele. amerykańskiej firmy Westinghouse.

Minister środowiska Anna Moskwa przekonywała, że ​​projekt pozwoli Polsce poczuć się „bezpiecznie” w sektorze energetycznym „na długie lata”.

Nowy plan

Polski napęd jądrowy rozpocznie się w połowie lat 40. Rząd Mateusza Jakuba Morawieckiego zgodził się na budowę łącznie sześciu reaktorów w dwóch różnych lokalizacjach.

Jakby tego było mało, w kraju mogłaby zostać otwarta trzecia lokalizacja, co wzmocniłoby równoległą współpracę handlową z Koreą Południową.

„Program nuklearny nigdy nie rozwijał się tak, jak teraz” – powiedziała Moskwa, podkreślając, że wkrótce rozpoczną negocjacje „ze stroną niemiecką i innymi sąsiednimi krajami”.

READ  Argentyna debiutuje z Polską w Lidze Narodów