24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska inflacja słabnie w czerwcu

Regionalne dzisiaj

piątek, 2 lipca 2021, 10:05

Zdjęcie noppawan09 / Shutterstock.com

Inflacja cen konsumpcyjnych w Polsce spadła w czerwcu, według wstępnych danych GUS z siedzibą w Warszawie w środę.

Wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich (CPI) wzrósł w czerwcu o 4,4% rok do roku, po wzroście o 4,7% w maju.

Ceny paliw do środków transportu osobistego wzrosły o 27,3%. Ceny energii elektrycznej, gazu i innych paliw oraz żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły odpowiednio o 4,4% i 2%.

W ujęciu miesięcznym ceny konsumpcyjne wzrosły w czerwcu o 0,1%, po 0,3% wzroście w poprzednim miesiącu.

Wesprzyj BUDAPESZT BUSINESS JOURNAL

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, informacje, którym można zaufać, które są prawdziwe, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie walczą o znalezienie modelu biznesowego, który pozwoli im dalej osiągać sukcesy bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem angażowania swoich czytelników jako ich najważniejszych partnerów.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support PPJ i możesz wybrać, jak często i jak często możesz wysyłać nam swoje wpłaty.

READ  Lewandowski będzie nadal wykonywał rzuty karne dla Polski