18 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska i Rumunia po stronie Loreny we wstępnym werdykcie dla Puigdemont

Polska i Rumunia zajęły już stanowisko wobec byłego prezydenta Katalonii Carlesa Puigdemonta i byłego radnego Antoniego Comína w sprawie wstępnego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) sędziego Sądu Najwyższego Pablo Loreny. Clara Ponzatti i Louis Puig. Oba kraje zdecydowały się poprzeć badanie przedstawione przez sędziego weryfikującego Proces.

Stanowiska tych dwóch krajów broni Belgia, co jest sprzeczne z interesami Sądu Najwyższego, czego można się spodziewać po odmowie ekstradycji Puiga – co doprowadziło do pierwotnego orzeczenia Llareny.

Odpowiedź Puigdemonta

Generał i byli prezydenci eurodeputowani odnotowali wczoraj poparcie dla Polski i Rumunii w badaniu Sądu Najwyższego, które podważało problemy tych rządów z UE właśnie ze względu na wymiar sprawiedliwości. „Polska i Rumunia to państwa, które rzucą wyzwanie Europie” – napisał Puigdemont na swoim koncie na Twitterze. „Zrozumiałe jest, że czują się zmuszeni do wspierania państwa hiszpańskiego: to jest ich” – dodał.

To naturalne, że różne kraje UE będą mogły orzekać w sprawach prejudycjalnych, ponieważ ta decyzja może ich dotyczyć w przyszłości. Źródła konsultacyjne wskazują jednak, że niektóre kraje zdecydowały się postawić zarzuty i choć nie uznają słuszności argumentów przedstawionych przez Polskę i Rumunię, zwracają uwagę, że pisma mają niską jakość techniczną. Wydany w listopadzie.

Rozprawa ustna w celu odpowiedzi na pytania podniesione przez Llarenę do TSUE ma się odbyć między lutym a marcem br. W rzeczywistości strona Ponzattiego zwróciła się już do TSUE o przeprowadzenie tego śledztwa.

Kiedy Llarena zwróciła się do TSUE w marcu 2021 roku o orzeczenie w trybie prejudycjalnym w celu ustalenia zakresu nakazów euro wydanych przeciwko tym katalońskim przywódcom, sąd zamierzał ustalić, dlaczego mógł je wydać, a przede wszystkim odrzucić europejski nakaz. Aresztowanie i poddanie się.

READ  Blokada granicy między Ukrainą a Polską nie ma końca