27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska i Litwa łączą się z Ukrainą, aby nałożyć dodatkowe sankcje na Moskwę

Polska i Litwa przyłączyły się do Ukrainy w poniedziałek, wzywając do zaostrzenia zachodnich sankcji wobec Moskwy w związku z powstaniem wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą, co wywołało obawy przed inwazją.

Prezydent Polski Andrzej Duda i prezydent Litwy Gitanas Nauseda spotykają się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Hucie, w Karpatach Zachodnich Ukrainy, aby wesprzeć wzrost wojsk rosyjskich.

We wspólnym oświadczeniu wydanym po spotkaniu trzej przywódcy wezwali społeczność międzynarodową do zaostrzenia sankcji wobec Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy i ponaglili Kreml do eskalacji sytuacji poprzez wycofanie wojsk z granicy z Ukrainą. Z terytoriów czasowo okupowanych.

„Naszym wspólnym zadaniem jest ochrona Europy przed rosyjską polityką agresji i kontrolowanie zagrożenia ze strony Rosji. Dziś Ukraina, Polska i Litwa stoją na czele tej kontroli” – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński.

Amerykański wywiad twierdzi, że Rosja zgromadziła 70 000 żołnierzy w pobliżu swojej granicy z Ukrainą i przygotowuje się do możliwej inwazji na początku przyszłego roku.

Moskwa zaprzeczyła zamiarowi ataku, ale zażądała, aby NATO odmówiło wkroczenia na Ukrainę i do innych krajów byłego Związku Radzieckiego oraz zmniejszenia militarnej obecności koalicji w Europie Środkowo-Wschodniej.

READ  Polska: Mężczyzna aresztowany za brak maski okazał się zbiegiem mordercą