9 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska Extraclassa i duńska Superlica połączone w dziewięcioligowy plan praw autorskich rights

Ligi europejskie wspierają sprzedaż zagranicznych transmisji dla pięciu zimowych i czterech letnich obiektów piłkarskich.

Obrazy Getty

  • RFP poszukuje od 5 mln $ do 20 mln $ na cykl od 2021 do 2024
  • Północnoirlandzka Donske Bank Premiership, szwajcarska Super League i słowacka Fortuna Liga składają oferty zimowe
  • Kazachska Premier League, łotewska Wirslica i norweski Elitzerian Bundle Summer

Liga Europejska, organizacja Kontynentalnej Ligi Piłki Nożnej, wysłała prośby o programy (RFP), które zawierają prawa do transmisji zagranicznych, zebrane dla dziewięciu różnych aktywów piłkarskich.

Sportigo powiedział, że RFP połączyło siły z pomocą agencji Octagon, aby zapewnić prawa do meczów między wrześniem 2021 a grudniem 2024, które ligi europejskie spodziewają się przynieść od 5 do 20 milionów dolarów.

Ruch ten nastąpił po tym, jak ligi europejskie z powodzeniem skompilowały prawa do danych dla ośmiu aktywów piłkarskich w 2017 w ramach scentralizowanej umowy z Genius Sports, Sportrador i States Performance, którą podpisał później w 16 ligach.

Teraz ligi europejskie połączyły dystrybucję międzynarodowych praw do transmisji dla dziewięciu różnych największych aktywów, w tym duńskiej Superlicy, polskiej Extraclassa, Danske Bank Premiership w Irlandii Północnej, Fortune League na Słowacji i szwajcarskiej Super League. Tabele.

Oferta kończy się w czterech letnich rozgrywkach ligowych: islandzkiej Top Football League, kazachskiej Premier League, Wirslicy na Łotwie i Elite Serbian w Norwegii.

W programie uwzględniono łącznie ponad 1500 meczów, w tym skróty, archiwa, prawa dostępu do radia, statku / powietrza i wiadomości. Nie uwzględniono praw do transmisji danych i zakładów, większość z nich jest objęta umową z 2017 roku.

Według Sport Business ligi europejskie mają tendencję do dodawania większej ilości zasobów do oferty w przyszłych procesach sprzedaży i chcą promować „elastyczne plany dystrybucji treści”, aby więcej konkurencji było emitowane na różnych platformach, aby otworzyć więcej regionów.

„Połączenie lig zimowych i letnich daje fanom więcej możliwości śledzenia„ non-stop piłki nożnej ”przez cały rok, a nawet gdy międzynarodowi gracze przechodzą między ligami” – powiedział Chris Gerstel, szef rozwoju biznesowego Ligi Europejskiej.

„Kiedy te ligi oddzielnie komercjalizują swoje prawa zagraniczne, mamy nadzieję, że tradycyjni i nowi gracze medialni będą cenić te prawa bardziej niż w przeszłości”.

READ  Berlin chwali Polskę i odnawia trójkąt weimarski, aby ponownie pokonać Warszawę dla UE