3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska.- Część Polski uchyla antywspólnotową uchwałę LGDPI pod presją UE

06-28-2021 Archiwum wizerunku flagi LGTBI POLITICA A. Pérez Meca-Europa Press

Warszawa, 23 (DPA/EP)

Regionalny parlament Szwajcarii w południowej Polsce w czwartek uchylił rezolucję przeciwko sojuszowi LGTBI, dążąc do „uwolnienia części ideologii” w obliczu nacisków UE.

Lokalni przedstawiciele głosowali za zakończeniem ruchu, który ma miejsce przed 2019 r. i „przeciwko ideologii LGDPI”. Tego typu uchwały są powszechne w Polsce, gdzie blisko sto miast i terytoriów zadeklarowało się „bez idei LGTBI”. Większość tych regionów znajduje się na wschodzie i południu kraju, w większości są to obszary katolickie.

Komisja Europejska zawiesiła rozmowy w sprawie dofinansowania pięciu polskich regionów na utrzymanie takich postanowień. „Komisja Europejska ostrzegła, że ​​rezolucje te są sprzeczne z art. 2 Konwencji Europejskiej” – powiedział Andrzej Petkovsky, szef szwedzkiej administracji regionalnej.

Kilka dni temu Kraków pod naciskiem Brukseli zniósł status „strefy bez ideologii LGDPI”.

Dziesiątki polskich gmin i terytoriów podjęło podobne uchwały przeciwko społeczności LGDPI, które spotkały się z krytyką na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Około 40 samorządów lokalnych stworzyło tak zwane „ustawy o prawach rodziny”, aby chronić „dzieci” przed „moralną korupcją”.

READ  Dominika Kulczyk to najpotężniejsza kobieta w Polsce