28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska chce zbudować mur na granicy z Białorusią

minister domu Polska, Mariusz Kamiński, ogłoszona w środę, kraj myśli o możliwości Zbuduj mur na granicy z Białoruś Aby kontrolować wzmożony przepływ migracji w ostatnich miesiącach.

Po podkreśleniu tego Przepływ migracji “Rozrosła się w ostatnich miesiącach” – powiedział minister spraw wewnętrznych, dodając, że konieczne było wdrożenie tych środków bezpieczeństwa i ustanowienie “solidnej i wysokiej bariery z systemem bezpieczeństwa i wykrywaniem ruchu”.

Ponadto projekt jest niedostępny dla nikogo w promieniu 200 metrów od ściany.

Polski rząd starał się odnosić do tej konstrukcji raczej zwrotem „blok” lub „bariera” niż „ściana” i dał jasno do zrozumienia, że ​​będzie to stanowcze „tak” dla parlamentu. W stopniu.

Władze wykonawcze zatwierdziły plan we wtorek, a posłowie muszą go przegłosować do czwartku. Na budowę muru rząd zaoferował zainwestowanie 423 milionów dolarów.

Przepływ migracyjny na granicy

Warszawa po raz kolejny oskarżyła władze Białorusi o zachęcanie do przepływu migrantów przez granicę. Unia Europejska (UE) Przeciw prezydentowi Aleksander Łukaszenko Po kontrowersyjnych wyborach w sierpniu 2020 r.

Polska najpierw rozmieściła wojska, ogłosiła stan wyjątkowy na tym obszarze i rozpoczęła szermierkę.

Polska jest jednym z 12 państw, które zwróciły się do UE o finansowanie „sankcji” granicznych, aby uniemożliwić imigrantom wjazd do UE.

Projekt muru został ostro skrytykowany przez organizacje praw człowieka i organizacje pozarządowe, które obwiniały polski rząd Działa okrutnie wobec migracji I ostrzegali przed warunkami przetrwania osadników, przed zbliżającą się „katastrofą humanitarną” w lasach i bagnach pogranicza.

Fala migracji

Napływ ponad 4300 osób z Białorusi i Polski do krajów takich jak Niemcy od sierpnia ubiegłego roku spowodował już falę migracji. Większość, według urzędników Są pochodzenia irackiego, syryjskiego i irańskiego.

Między styczniem a lipcem tego roku zarejestrowano tylko 26 wjazdów tymi trasami na teren Niemiec. Zdecydowana większość tych imigrantów przebywa w ośrodkach recepcyjnych, głównie w kraju związkowym Pontembergo.

READ  Ludność i możliwości rozwoju gospodarczego Polski

„To nie jest dramatyczna sytuacja, ale jest to sytuacja trudna” – zapewnił Olaf JohnsonPrzewodniczący Brandenburskiej Centralnej Komisji do Spraw Cudzoziemców. Największe wyzwanie, ostrzega Zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa koronowego wśród imigrantów.

EHR