28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska bada sieć dyplomatyczną sprzedającą wizy Schengen

Polska bada sieć dyplomatyczną sprzedającą wizy Schengen

On Korupcja Do eksplozji doszło na kilka tygodni przed wyborami, a Izba Kontroli, na której czele stoi Marian Banas, wszczęła śledztwo w sprawie sieci dyplomatycznej, która – jak podają niektóre polskie media – sprzedaje setki tysięcy dolarów. Fałszywe wizy pracownicze Dostęp do strefy Schengen w Ambasadzie RP w Afryce i Azji. W centrum podejrzeń jest wielu członków partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość (PiS)Partia uzyskała 38% głosów i charakteryzuje się walką z imigracją.

Według doniesień skorumpowana „sieć” lub „mafia” w polskich ambasadach wraz z prywatnymi biznesmenami, w tym firmą z Dubaju, masowo wydają wizy do Polski. 5000 euro na osobę. Opisują, że wystarczy krótkie wyszukiwanie w Internecie, aby szybko znaleźć sposób na bezpieczny wjazd do UE drogą powietrzną, z prostą procedurą uzyskania polskich dokumentów na Instagramie lub TikToku, w języku arabskim lub angielskim. Według wspomnianych mediów wiele wskazuje na to, że od miesięcy nielegalny handel organizują nawet skorumpowani polscy urzędnicy i politycy.

Wydane wizy pracownicze są ważne tylko na terenie Polski, ale sprzedawcy je sprzedają, a nowo przybyli po wejściu do strefy Schengen mogą od razu udać się do Niemiec i bez problemów prawnych ubiegać się o wizę, celowo gubiąc dokumenty.

Oficjalne dane dowodzą, że żaden kraj w Europie nie opublikował tylu numerów Zezwolenie na pobyt dla osób spoza Europy, takich jak Polska: Jedna trzecia tego typu dokumentów jest wydawana w całej UE i głównie osobom z krajów arabskich i afrykańskich. Polska jest numerem jeden w wydawaniu dokumentów przez pięć lat z rzędu, z 970 000 zatwierdzeń w samym 2021 roku. Warszawa nie przesłała jeszcze właściwym organom europejskim danych za 2022 rok, więc nie można ich jeszcze oszacować.

Marcin Kierwiński, największa partia opozycyjna, Platforma Obywatelska (PO)Podając wiarę opublikowanym informacjom, przypuszcza się, że tylko w ciągu ostatnich trzech lat Polska wydała około 350 000 wiz. „Jesteśmy świadkami jednego z największych skandali w najnowszej historii Polski” – przyznał Banas. On Wiceminister spraw zagranicznych zwolniony Jak podają polskie media, Piotrowi Wawrzykowi tydzień temu zawsze zależało na natychmiastowym ujawnieniu sprawy. Na dzień przed zwolnieniem rozkaz Centralne Biuro Antykorupcyjne (CPA) Przeszukano jego biuro oraz inne biura Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu uzyskania dowodów. „Rzeczpospolita” podała, że ​​w sprawę zaangażowane były ambasady Nigerii, Indii, Kazachstanu, Tadżykistanu i Egiptu.

READ  Czy Polska może pokonać Francję? Ich zawodnicy mówią o swoich szansach

Istnienie tej sieci wyjaśniałoby fakt, że przez Polskę do Niemiec przybywa więcej Syryjczyków i Afgańczyków. Tylko w pierwszej połowie tego roku niemiecka policja federalna zatrzymała 12 000 migrantów, którzy nielegalnie przedostali się do kraju tą drogą. Azyl w Niemczech. Do tej pory polscy funkcjonariusze bezpieczeństwa tłumaczyli wzrost liczby migrantów argumentem, że Mińsk i Moskwa zintensyfikowały działania mające na celu transport ich na Białoruś, a stamtąd do Polski. Nie ma stałych kontroli granicznych między Polską a Niemcami, w tym na granicy Odry i Nysy, ale niemiecka Policja Federalna, która przeprowadza wyrywkowe kontrole na obszarze przed polską granicą, od miesięcy zastanawia się nad nietypowymi liczbami. Imigranci stąd i stamtąd.

Polska zreformowała już swoją granicę z Białorusią do 2022 roku, wstawiając ponad czterometrowy mur. Z najnowszych doniesień wynika jednak, że sam polski rząd zachował się jak „handlarz ludźmi” i popiera część zarzutów opozycji. Donald Tusk, szef PO, potępił byłego przewodniczącego Rady UE i polskiego premiera do 2014 roku za szerzenie „histerii antyimigracyjnej” na temat imigracji i sprowadzenie do Europy „rekordowej liczby migrantów”. „Miliony z wydawania wiz”.

Korupcja niewątpliwie spowoduje trudności Stosunki Rządu Polskiego z Partnerami Europejskimi Oraz ze swoim kluczowym sojusznikiem, Stanami Zjednoczonymi. Jak podaje portal Onet, polscy urzędnicy konsularni wydali wizy osobom, które przybyły do ​​Polski, skąd w przebraniu członków ekipy filmowej polecieli do Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Koszt od osoby w tej sprawie wyniósł 25 000 dolarów, a listę aż stu nazwisk potwierdził prywatnie e-mailem wiceminister Piotr Wawrzyk.