30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska analizuje amerykańską propozycję produkcji silosów i domowych zbóż

Polski rząd z zadowoleniem przyjął propozycję USA dotyczącą budowy tymczasowych dołów na zboże produkowane na Ukrainie, choć ostrzega przed problemami technicznymi i logistycznymi.

Rzecznik administracji, Piotr Mller, obiecał dziś w polskiej telewizji, że jego kraj „już pomagał w transporcie zboża z Ukrainy przez kilka tygodni” i że „propozycja USA pomoże przyspieszyć transport zboża do krajów afrykańskich i zachodnich”.

Mller wspomina: „Ukraina potrzebuje bezpiecznych miejsc do przechowywania produkcji zboża na Zachodzie (na jej terytorium) lub w Polsce.”.

We wtorek prezydent USA Joe Biden zaproponował budowę „Doły tymczasowe” Ziarna wyprodukowane na ziemi ukraińskiej będą składowane na eksport na granicy Ukrainy i Polski.

Czytaj więcej Sprzedaż detaliczna w USA spadła w maju

Sprzedaż samochodów spadła z powodu rosnących cen i niedoborów towarów.

Następnego dnia polski wiceminister rolnictwa Henryk Kowalczyk określił projekt jako „bardzo ciekawy pomysł”, ale nalegał na to. „To wciąż wstępny raport, który zajmie się szeregiem konkretnych problemów związanych z jego lokalizacją, rozmiarem, dodatkową infrastrukturą, finansowaniem, własnością i innymi kwestiami.”.

Wiceminister wyjaśnił. „Należy zauważyć, że realizacja tego typu inwestycji może potrwać co najmniej trzy do czterech miesięcy”.

Kovalsik nalegał Doły powinny znajdować się na końcu ukraińskiej koleiNa granicy z terytorium Polski sieć kolejowa obu krajów przebiega inną trasą.

„Przy obecnych możliwościach Polska może zarządzać maksymalną podażą zboża na poziomie 1,5 mln ton, podczas gdy zapotrzebowanie Ukrainy wynosi 5 mln ton miesięcznie”. Wyjaśnił polski wiceminister.

Z kolei polski minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że w środę spotkał się z ambasadorem USA w Warszawie Markiem Brzezińskim. „Aby zapytać cię o więcej informacji na temat sprawy Chilo.”

WTO spodziewa się trudnej przyszłości gospodarczej

Czytaj więcej WTO spodziewa się trudnej przyszłości gospodarczej

Podkreślił, że światowy handel wydobył miliard ludzi z ubóstwa

READ  Adrienne Ben spotyka 800 elit w Polsce

Ukraina jest jednym z pięciu największych eksporterów zboża na świecie iw normalnych warunkach wyeksportowała 75% swojej produkcji.

Obecnie jest 20 mln ton ukraińskiego zboża, którego dostawy zostały zablokowane przez wojnę.