19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska

Madryt, 1 (Europa Press)

Platforma Obywatelska, główna partia opozycyjna w polskim rządzie, zaproponowała w piątek reformę konstytucji. Bruksela.

„Celem zmiany konstytucji jest podjęcie decyzji w polskim referendum z UE lub wprowadzenie konkretnych gwarancji większości dwóch trzecich w parlamencie i senacie” – wyjaśnił. Donald Dusk, lider bazy obywatelskiej i obecny lider Europejskiej Partii Ludowej.

Według Duskina, który był premierem w latach 2007-2014, propozycja ma na celu zagwarantowanie trwałości kraju w UE „tak długo, jak tego chcą Polacy”, podczas gdy opozycja i rządząca większość oskarżają się nawzajem o chęć wyjścia z UE. .

„Niech nikt tak nie myśli”, ostrzegł Dusk, „wycofywanie Polski z Unii Europejskiej przez jednonocne referendum” i „zwykłą większością głosów”.

Miesiąc temu warszawski rząd podniósł możliwość podjęcia „poważnych” działań, nabierając impulsu politycznego, jaki utrzymuje z Komisją Europejską na różnych frontach, otwierając nawet drzwi do dyskusji o ewentualnym wydaleniu wspólnoty. Obóz.

„Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, musimy rozważyć drastyczne rozwiązania” – powiedział podczas spotkania gospodarczego. – Brytyjczycy pokazali, że nie mają dyktatury brukselskiej biurokracji i odeszli – powiedział Risard Terlecki, przewodniczący PiS w parlamencie.

W tym sensie wiceminister sprawiedliwości Sebastian Galetta uznał ją za „agresywną” i planował zabiegać nie tylko o opóźnienia w wydatkowaniu europejskich środków pomocowych na naprawę brukselskiego kryzysu koronowego, ale także o sankcje. Rząd Polski.

Miesiąc temu Komisja Europejska zapowiedziała, że ​​zwróci się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (TUE) z żądaniem ukarania Polski karą za niezawieszenie zapobiegawczego postępowania dyscyplinarnego wobec jej sędziów. Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł w lipcu ubiegłego roku, że polski reżim podważa niezawisłość sądownictwa.

READ  Dzieła zrabowane przez nazistów z hiszpańskiego muzeum wracają do Polski