24 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polscy rolnicy nasilają protesty i blokują przejście graniczne z Ukrainą

Polscy rolnicy nasilają protesty i blokują przejście graniczne z Ukrainą

Polscy rolnicy nasilili protesty w całym kraju. Blokady wpływają na przejścia graniczne z Ukrainą, a prezydent Zełenski opisuje środki ograniczające import ukraińskiej żywności jako „erozję jedności”.

Reklama

grupy Polscy chłopi Zablokowali Przejścia graniczne z UkrainaJuż we wtorek w nowy dzień ogólnokrajowych protestów spalone zostaną opony, a na wagony rozsypane będzie ziarno. Import ukraińskiej żywności I to Polityki środowiskowe Unii Europejskiej (UE)

Polscy chłopi zorganizowali protesty W ponad 180 lokalizacjach, blokując drogi dojazdowe do przejść granicznych z Ukrainą. Podjeżdżali także swoimi traktorami pod wjazdy i zjazdy z autostrad w pobliżu dużych miast, takich jak Warszawa, Poznań i Wrocław.

Pomiędzy protestami rośnie napięcie Ukraina i sąsiedzi na zachodniej granicy wspierają jego wysiłki na rzecz walki z rosyjską agresją, spotykają się jednak z presją rolników, którzy twierdzą, że import ukraińskiego zboża i innej żywności niszczy ich źródła utrzymania, tworząc nadwyżkę rynkową.

Zełenski ostrzega przed „erozją jedności”.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiW poniedziałkowym wieczornym przemówieniu zauważył, że działania polskich rolników wskazują na „erozję jedności”.

„Wiadomość pochodzi z okolic Kubiańska, niedaleko granicy z Rosją, gdzie nie zatrzymują się siły artyleryjskie wroga. Granica Polski Wygląda na to, że całkowicie żartują” – powiedział Zełenski.

W czwartek w Europie Środkowo-Wschodniej spodziewanych jest więcej protestów. Ogłosili także polscy rolnicy Planuje zablokować ruch w stolicy kraju, Warszawa, w najbliższy wtorek, 27 lutego.

Od Hiszpanii po Włochy, Belgię i innych rolników kraje europejskie Niedawno odbyły się protesty w związku z planami UE nałożenia limitów na zużycie chemikaliów i emisję gazów cieplarnianych w UE, obawiając się, że może to doprowadzić do zmniejszenia produkcji i dochodów.

Przeciwko też się buntują Obciążenia administracyjne oraz przed konkurencją ze strony krajów spoza UE, w szczególności Ukrainy, głównego producenta rolnego.