25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polscy naukowcy odkryli wariant genetyczny zwiększający ryzyko wola

W Polsce znajduje się punkt szczepień Kovit-19. EFE / EPA / Marcin Bielecki POLSKA WYJAZD[POLAND OUT]

Krak (w (Polska), 12 stycznia (EFE).- Zespół polskich naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (Wschód) odkrył wariant genetyczny, który sprawia, że ​​nosiciele są bardziej podatni na Kovit-19 i bardziej podatni na śmierć.
Ogłoszone w środę odkrycie było efektem prac zespołu naukowego kierowanego przez profesorów Marcina Moniusko i Miroslava Kwaśniwskiego i zostało określone przez administrację Uniwersytetu Białostockiego jako „innowacyjne”.
Zgodnie z wynikami badania, Covit-19 ma znaczący wpływ na to, jak profil genetyczny każdej osoby wpływa na nią, niezależnie od innych czynników ryzyka, takich jak otyłość, starość czy choroby współistniejące.
Profesor Monisco wyjaśnił w wystąpieniu przed prasą, że wykrycie wątpliwej zmienności genetycznej u pacjentów może pomóc w określeniu osób z wysokim ryzykiem rozwoju poważnej choroby.
Pacjenci ci, w tym przypadku, mogą otrzymać preferencyjne leczenie i dodatkowe dawki szczepionki przeciwko Govt-19.
Badania przeprowadzono we współpracy z Warszawskim Instytutem Chorób Płuc i Gruźlicy oraz prywatną firmą ImageneMe; Analizowana próbka wynosiła 1500.
Obecność omawianego wariantu genetycznego, który jest częścią chromosomu nr 3, może wpływać na ryzyko zgonu nosiciela z powodu covit-19, co stanowi ryzyko dwukrotnie większe niż w przypadku braku nosiciela.
Według polskich naukowców 14% populacji Polski posiada gen, podczas gdy w innych częściach Europy odsetek ten spada do 9% populacji.
Minister zdrowia Adam Nietzschelsky weźmie udział w konferencji prasowej na Uniwersytecie w Białymstoku w najbliższy czwartek z zespołem naukowym.
Polska jest jednym z najbardziej dotkniętych krajów europejskich, z ponad 100 000 zgonów z powodu tej choroby w miniony wtorek.

READ  Rosyjska telewizja cyfrowa sfinalizowała transakcję w Izraelu, Hiszpanii, Polsce i Korei Południowej