3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polscy lekarze mogą być zmuszeni do oficjalnego rejestrowania ciąż swoich pacjentek

W Polsce, kraju, w którym prawo aborcyjne jest bardzo represyjne, lekarze planują wprowadzić nową zasadę dodawania dodatkowych danych o swoich pacjentkach, w tym rejestracji kobiet w ciąży. Budzi obawy dotyczące praw Polek żyjących w środowisku, w którym obowiązują represyjne przepisy przeciwko wolności aborcji, jedne z najbardziej restrykcyjnych w Europie.

„Przechowywanie danych jest przerażające dla kobiet, mogą one zdecydować się na przerwanie ciąży poza systemem (zdrowia), ponieważ nawet jeśli nie zostaną za to w żaden sposób ukarane, informacje są nadal znane i mogą zostać poproszone przez lekarzy. pytania. Taka jest obecna sytuacja społeczna, prawna i polityczna w Polsce. To może być stresujące – powiedziała Antonina Lewandowska, działaczka Fundacji Kobiet i Planowania Rodziny.

W 2021 r. polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dobrowolne przerwanie ciąży w przypadku poważnych nieprawidłowości płodu jest niezgodne z konstytucją, możliwe tylko z powodu gwałtu, napaści na tle seksualnym lub zagrożenia życia matki.

Bezgraniczna aborcja Aborcja to sieć grup działających na rzecz wolności, w tym Abortion Dream Team, który powstał, aby zapewnić natychmiastową pomoc Polekom w znalezieniu bezpieczniejszych opcji aborcji. Na bok piętno.

Działaczka Justyna Wydrzyńska została postawiona w stan oskarżenia w tym kraju w kwietniu br. za pomoc kobiecie w przeprowadzeniu aborcji, co świadczy o prześladowaniach tych organizacji.

Lekarze zagrożeni byciem „szpiegami”

Agnieszka Kursuk, ginekolog, wyraża swoje oburzenie z powodu rozporządzenia, ponieważ obawia się, kto może uzyskać dostęp do tych prywatnych danych oraz w jaki sposób kobiety są inwigilowane i kontrolowane.

„Przychodzi do mnie kobieta. Widzę, że jest w ciąży. Muszę dodać te informacje do komputera lub muszę, gdy wrócę za miesiąc, zapytać ją jeszcze raz: „Czy nadal jesteś w ciąży? Sprawdź, co się dzieje podczas ciąży. To poufne i poufne dane. Nikt nie wie, kto ma do nich dostęp. Kobiety są narażone na szpiegowanie, kontrolowanie i karanie za przerwanie ciąży. To naraża nas jako lekarzy. Nie zamierzam szpiegować na moich pacjentów, nie zamierzam ich zgłaszać.

READ  Wprowadzenie na Ukrainę z celem i zaangażowaniem

Argumenty Rządu Polskiego

Ze swojej strony polski rząd twierdzi, że te zasady nie są pomysłem rządzącej Partii Konserwatywnej, ale są wdrażane w ramach rekomendacji europejskiej. Mówią, że zmiany dotyczą nie tylko Polski, ale całej UE.

„Komisja Europejska wydała zalecenia, jakie informacje należy umieścić w karcie pacjenta. Mówimy o tych samych danych. Grupa krwi, czyli alergia na jakikolwiek lek, jest bardzo ważna przy wdrażaniu leczenia. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział:

Plan prowadzenia rejestru kobiet w ciąży jest przedmiotem troski wielu organizacji i lekarzy, ponieważ sugerują, że zapewni większą kontrolę, monitorowanie i stres, tym samym nadal zagrażając prawom kobiet.