18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Poland International potępia ostrzał białoruskich żołnierzy polskich na granicy

Polscy urzędnicy potępili strzelanie przez białoruskich agentów do polskich żołnierzy stacjonujących na granicy bez żadnych śladów obrażeń po żadnej ze stron. Rzeczniczka Straży Granicznej Anna Mikelska powiedziała, że ​​do incydentu doszło w czwartek i że choć „nikt nie został ranny”, „strzały mogły zostać celowo pominięte” przez polską agencję informacyjną BAP.

„Były inne podobne prowokacje” – powiedziała Michelska Imigranci wciąż przyjeżdżają do granicy W najbliższy piątek do szpitala ma trafić 14 osób (ośmiu nieletnich). Dwie dziewczynki cierpią na porażenie mózgowe, a druga na koronawirusa. Rzecznik powiedział, że czterech z nich cierpiało na zapalenie płuc. Ponadto aresztowano dziewięciu obywateli tureckich, w tym pięciu nieletnich.

W czwartek podjęto 523 próby nielegalnego przedostania się na terytorium Polski z Białorusi, w wyniku których aresztowano obywateli Iraku i pięciu innych osób, które im pomagały. Od sierpnia ochrona granic twierdzi, że udaremniła 15 000 nielegalnych prób wjazdu z Białorusi, a ponad 1500 zatrzymanych znajduje się obecnie w ośrodkach zatrzymań utworzonych przez władze.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.

Śledź wszystkie wiadomości i czytaj bez ograniczeń Dołącz do EL PAÍS teraz

Zapisz się tutaj

READ  Polska uważa obecność wojsk NATO na Ukrainie za realną opcję