19 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polacy wydają wizę polskiemu sprinterowi olimpijskiemu, który obawia się o swoje bezpieczeństwo

Polska wydała w poniedziałek wizę białoruskiej sprinterce olimpijskiej, twierdząc, że obawia się o swoje bezpieczeństwo i że funkcjonariusze z jej drużyny próbowali zmusić ją do powrotu do domu, gdzie niezadowolony rząd skierował samolot, by aresztować niezadowolonego dziennikarza.

Grupa aktywistów powiedziała, że ​​pomoże to sportowcowi Christinie Simanuskaya Powiązana prasa Kto kupił mu bilet lotniczy do Warszawy na najbliższe dni.

Sportowiec skontaktował się z grupą aktywistów, aby uniknąć przymusowej deportacji do Mińska.

Dwóch ochroniarzy pojawia się w hali odlotów lotniska Haneda w Tokio 2 sierpnia 2021 r., po tym, jak białoruska olimpijka Kristina Simanuskaya powiedziała, że ​​jej zespół zmusił ją do powrotu do domu.

Obecne starcia rozpoczęły się otwarcie po tym, jak Simanuskaya skrytykowała sposób, w jaki jego zespół jest traktowany przez władze, a władze bezlitośnie rozprawiały się z krytykami rządu za pośrednictwem państwowych mediów.

Zawodnik powiedział na swoim koncie na Instagramie, że brał udział w sztafecie 4×400.

Sprinter podobno pospieszył na lotnisko, ale odmówił wejścia na pokład samolotu do Stambułu i zwrócił się o pomoc do policji. W przekazie wizerunkowym rozpowszechnianym w mediach społecznościowych poprosił o pomoc Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

„Zmusili mnie i próbowali wypędzić z kraju bez mojego pozwolenia” – powiedział 24-latek w komunikacie.

Simanoskaya miała w poniedziałek wystartować w 200-metrowych eliminacjach olimpijskich.

Dyktatorskie władze Białorusi nieustannie atakowały każdego, kto wyraża sprzeciw, ponieważ rok temu wywołały bezprecedensowe fale opozycji w wyborach prezydenckich. Dołożył wszelkich starań, aby odstraszyć swoich krytyków, w tym niedawne przekierowanie samolotów, które urzędnicy europejscy nazwali operacją porwania.

[Con información de AP]

Połącz się z Głosem Ameryki! Subskrybuj nasz kanał Światło internetowe Aktywuj powiadomienia lub śledź nas w sieciach społecznościowych: Facebook, Świergot mi Instagram.

READ  Pierwsi zawodnicy z Litwy, Szwajcarii, Francji, Polski i Niemiec, Hiszpanii...