24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pół miliona ludzi protestuje w Polsce – Uno TV

Pół miliona ludzi protestuje w Polsce – Uno TV

Półmilionowy protest w Warszawie
Spotkali się młodzi i starzy. zdjęcie: SanderGut (Tw)

Pół miliona ludzi wyszło w niedzielę na ulice Warszawy, aby demonstrować przeciwko populistycznemu nacjonalistycznemu rządowi u władzy, Miesiące przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, według danych władz mieszkaniowych.

urząd burmistrza (udział) na 500 000 w tym czasie.”zapowiedział Międzynarodowa agencja informacyjna AFP Jan Grabic, rzecznik organizatorów tego wspaniałego spaceru.

który do tej pory Jest rejestrowany jako największy w historii po upadku komunizmu.
W niedzielę do Warszawy na wezwanie opozycji przybyły tłumy.

Tego protestu oczekiwali organizatorzy Zapowiadany jako „największy od trzydziestu lat”, przyciągnął około 300 000 ludzi.

Skąd się wzięli demonstranci w Polsce?

protestujący, którzy Przyjechali z całej Polski i nieśli flagi w barwach Polski i Unii Europejskiejodpowiadając na wezwanie do protestu przeciwko „kosztownemu życiu, oszustwom i kłamstwom oraz na rzecz demokracji, wolnych wyborów i Unii Europejskiej”.

Należy zauważyć, że to Na jej czele stoi Donald Tusk, lider głównej opozycyjnej partii centrowej (Plataforma Cívica, PO), była przewodnicząca Rady Europejskiej.

Tusk podkreślił, że misja opozycji jest „równie ważna”. Do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku i walki z ówczesnym komunizmem w krótkim przemówieniu.


Protest odbył się w 34. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce.
Doprowadziło to do końca komunizmu w całej Europie.

Powyżej oczekiwań

Według internautów w mediach społecznościowych, Niewykluczone, że marsz ten będzie, jak powiedziano, „największy” i przerośnie pokładane w nim oczekiwania:

„Być może ten dzień przerósł oczekiwania i nadzieje wszystkich. Setki tysięcy uczestników (około pół miliona w Warszawa !) w każdym kraju. Różne pokolenia (wiele młodych ludzi, jak podczas strajku kobiet) zdały egzamin z wolności i demokracji! (Tłumaczenie tekstu z języka hiszpańskiego na język polski).

natanieluz, rodem z Polski

READ  Wojna na Ukrainie: to irański dron, który może zmienić reguły konfliktu | Wiadomości z Meksyku