2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pokojówka spotyka się z krytyką w Korei Południowej – Kodasai

15 marca został otwarty w Seulu, Korea Południowanowy „służąca do kawy„Dla japońskiego stylu, który wywołał kontrowersje, niektórzy obawiają się, że kostiumy i motyw kelnerek przebranych za„ pokojówki ”z anime mogą być poniżające i wyolbrzymiać seksualność. Miejsce nosi tytuł”Chosette Maid Café (츄시 떼 메이드 카페)

Znajdująca się w Mapo Gu tak zwana „kawiarnia pokojówek” wita klientów kelnerkami w minispódniczkach z falbankami i pończochach typu kabaretki. W sumie 28 pracowników lub „służących” podaje jedzenie i napoje, zwracając się do klientów „Panie”.

Jedyna tego typu kawiarnia w Korei Południowej, która działa tylko na zasadzie rezerwacji, jest już pełna przez cały marzec od pierwszego dnia jej otwarcia. Według departamentu w zeszłym roku ponad 300 osób złożyło podania o pracę w ciągu jednego dnia.

Pomimo początkowej popularności, inspirowana Japonią restauracja wywołała poruszenie także w Internecie. Niektórzy obawiają się, że przesłanka młodych kobiet przebranych za pokojówki i zachowujących się pokornie ma na celu uspokojenie męskiego spojrzenia, co może wysłać problematyczny komunikat o poparciu dla mizoginii.

Na oficjalnym koncie kafeterii na Instagramie można przeczytać wiadomości ze szczegółami dotyczącymi każdego serwera:Sir, jestem tu dla wszystkiego, czego potrzebujesz„,”Moje uczucia do ciebie – moja miłość – nigdy się nie zmienią” I „Mam nadzieję, że moja miłość i przywiązanie sprawią, że poczujesz się kochany i szczęśliwy.„.

Pokojówki pojawiły się w Japonii w latach 90., gdzie były podkategorią usług cosplayowych. Zainspirowany randkowymi grami wideo, został zaprojektowany, aby rozwiązać problem braku intymności ludzi podczas straconej dekady powolnego lub ujemnego wzrostu gospodarczego w Japonii. Pierwsza kawiarnia dla pokojówek została otwarta w Akihabara, dzielnicy Tokio słynącej z dużej liczby sklepów z elektroniką i anime.

Tymczasem lokal, który został otwarty w Seulu, ma surową politykę „nie dotykaj ani nie proś o dotknięcie”, podobnie jak większość innych kawiarni dla pokojówek. Na swoim oficjalnym koncie na Instagramie osoba odpowiedzialna za restaurację napisała, że ​​ich celem jest uczczenie branży anime i stworzenie bezpiecznego środowiska, w którym ludzie będą mogli cieszyć się tą subkulturą.

READ  Wspominając dzieci Mariany Levi w jej 56. urodziny

Reakcje mieszkańców sąsiedztwa są mieszane. Podczas gdy niektórzy twierdzą, że stołówka pobudzi lokalną gospodarkę, rodzice obawiają się, że będzie to miało negatywny wpływ na wiele przedszkoli i szkół podstawowych w okolicy.

fontanna: Koreański Herold

Prawa autorskie The Herald Company. Wszelkie prawa zastrzeżone.