20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pokarmy zawierające magnez, minerał, który zmniejsza stres i poprawia pamięć

Pokarmy zawierające magnez, minerał, który zmniejsza stres i poprawia pamięć

On magnez Jest to jeden z siedmiu niezbędnych minerałów, których organizm potrzebuje w dużych ilościach do wykonywania swoich funkcji i utrzymania dobrego zdrowia. Minerał ten reguluje funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego, poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi. Pomaga w tworzeniu białka, masy kostnej i DNA. Ponadto może poprawić zdrowie psychiczne, zwiększyć samopoczucie i możliwości mózgu.

Niski poziom magnezu zwykle nie powoduje objawów, ale niedobór magnezu może mieć wiele konsekwencji, takich jak utrata apetytu, nudności, wymioty, zmęczenie, osłabienie, napięcie, niepokój, skurcze, drżenie lub nieregularne bicie serca.

Magnez nie jest wytwarzany w organizmie, więc musi być Zjedz to. Zaleca się, aby poprzez jego spożycie móc realizować zalecenia żywieniowe żywność Bogaty w magnez. Ponadto w przypadku niedoborów, problemów z wchłanianiem składników odżywczych lub innych specyficznych schorzeń… Suplementy Dzięki magnezowi może mieć korzystny wpływ na zdrowie. Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Żywności ogólnie ustala odpowiednie spożycie magnezu na 420 mg/dzień dla mężczyzn i 360 mg/dzień dla kobiet. Odniesienia te różnią się w zależności od budowy ciała, wieku i konkretnych sytuacji.

Pokarmy bogate w magnez

the migdały I Orzeszki ziemne To właśnie one dostarczają najwięcej magnezu w diecie. (Źródło: Klinika Uniwersytecka w Nawarrze). Zawartość wyrażana jest w miligramach na 100 gramów. Z jadalnej części produktu.

 1. Migdały, orzeszki ziemne: 250
 2. Ciecierzyca, fasola biała, groszek: 150
 3. Orzechy laskowe, pistacje, orzechy włoskie: 150
 4. Kukurydza: 120
 5. Czekolada: 100
 6. Chleb pełnoziarnisty: 91
 7. Soczewica: 78
 8. Homar, krewetki, krewetki: 76
 9. Odłamek: 76
 10. Puree Ziemniaczane: 69
 11. Daty: 59
 12. Makaron: 57
 13. Czekolada mleczna: 50
 14. Szpinak: 50
 15. Sardynki w puszkach: 50
 16. Ostrygi, małże i ostrygi: 50
 17. Ser Gruyere Emmentaler: 50
 18. Rodzynki, suszone śliwki: 40
 19. Ser manchego półsolony 39
 20. Kasztan 36

Rola magnezu w organizmie

Redukcja stresu: Organizm wystawia do krwi dużą ilość kortyzolu, co uszkadza część struktury mózgu. Uszkodzenie to skutkuje brakiem koncentracji, zaburzeniami pamięci i nasileniem negatywnych emocji. Magnez redukuje tę substancję i pomaga kontrolować reakcję na stres.

READ  „Gotita de Sangre”, projekt medycyny UV, aby pomóc AMANC

Popraw naukę: Mózg to narząd, który przy odpowiedniej pielęgnacji i ćwiczeniach może osiągnąć podeszły wiek i być w bardzo dobrym stanie. Twoja zdolność do nawiązywania nowych kontaktów jest nieograniczona, więc potencjał uczenia się również nie zostaje utracony. Magnez ułatwia komunikację między neuronami i sprawia, że ​​jesteśmy bardziej otwarci na nowe informacje.

Popraw pamięć: Wraz z wiekiem niektóre funkcje poznawcze zaczynają się pogarszać, a zaburzenia pamięci stają się bardzo częste. Magnez pomaga wzmocnić synapsy, aby zachować wspomnienia długotrwałe i odzyskać wspomnienia krótkotrwałe.

Zmniejsz niepokój: Kiedy wydaje się, że umysł porusza się szybciej niż cokolwiek innego, wiemy, że doświadczamy chwili niepokoju. Można temu zapobiec, lepiej zarządzając naszymi emocjami i monitorując poziom magnezu. Przy odpowiednim poziomie tego minerału zmniejsza się napięcie nerwów i mięśni, a także pomaga skupić się na tu i teraz.

Tętno: Magnez pomaga sercu utrzymać zdrowy rytm i bierze udział w regulacji ciśnienia krwi i produkcji cholesterolu.

Zdrowe kości: Odgrywa kluczową rolę w tworzeniu kości i utrzymaniu gęstości kości w miarę starzenia się.

Metabolizm: Ułatwia trawienie kwasów tłuszczowych i białek oraz pomaga regulować poziom cukru we krwi.

marzenie: Odgrywa kluczową rolę we wspieraniu głębokiego, spokojnego snu poprzez regulację niektórych neuroprzekaźników, które uspokajają układ nerwowy i pozwalają mózgowi przejść do stanu spoczynku.