18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Podwyższenie stawki o 25 punktów i tak dalej – El Financiero

Podwyższenie stawki o 25 punktów i tak dalej – El Financiero

the Rezerwa Federalna (karmiony) Ze Stanów Zjednoczonych Ameryki podniósł Cena referencyjna o 25 punktów bazowych, zgodnie z oczekiwaniami rynku.

Stopa procentowa w marcowej decyzji wynosiła od 4,75 do 5,00 proc. Teraz, po środowej decyzji, cena referencyjna mieści się w pewnym przedziale 5,00 i 5,25 proc., najwyższy poziom od września 2007 roku.

Decyzja banku centralnego ma miejsce kilka dni po opublikowaniu marcowej inflacji w USA, która osiągnęła 4,2% rocznie, najniższy poziom od maja 2021 r., podczas gdy inflacja bazowa spadła do 4,6%, najniższego od półtora roku.

Ogłoszenie Fed zostało również ogłoszone na kilka dni przed aktualnym stanem zatrudnienia poza rolnictwem, którego najnowsze dane za marzec pokazały utworzenie 236 tys. miejsc pracy.


Projekcja włączona przyszły kurs stóp procentowych Będzie to w centrum uwagi rynków i wszystkie gusta zwrócą uwagę na konferencję prasową po oficjalnym ogłoszeniu. Legenda: Możliwość wstrzymania wzrostu cyklu. Fed bardzo szybko podkreślił potrzebę polegania na danych, powiedział przed ogłoszeniem Jack Janasević, zarządzający portfelem i strateg w Natixis Investment Managers Solutions.

Decyzja była jednomyślna. W swoim środowym oświadczeniu Komitet Rezerwy Federalnej podkreślił, że amerykański system bankowy jest „silny i odporny” w obliczu zawirowań w sektorze spowodowanych upadkiem banków.

Ponadto komisja zaznaczyła, że ​​jest bardzo zaniepokojona ryzykiem inflacyjnym i jest zdecydowana przywrócić inflację do docelowego poziomu 2 proc.

Unia Europejska w danych ekonomicznych po decyzji Rezerwy Federalnej

Rezerwa Federalna podejmuje tę decyzję w obliczu dwóch złożonych trendów gospodarczych w Stanach Zjednoczonych.


Z jednej strony tzw Kłopoty w sektorze bankowym Polityczna walka o pułap zadłużenia USA może osłabić gospodarkę, jeśli banki zaostrzą kredyty, a rynki finansowe załamią się z powodu potencjalnej niewypłacalności kraju.

Ale z drugiej strony inflacja w Stanach Zjednoczonych, choć spadła, wciąż jest powyżej celu 2% rocznie. Może to spowodować, że bank centralny USA będzie nadal podnosił stopy procentowe, aby uniemożliwić kredyt i podnieść ceny. Może to zwiększyć prawdopodobieństwo recesji.

READ  Amerykańskie organy regulacyjne spieszą się, by zwrócić pieniądze „zmartwionym” klientom