18 kwietnia, 2024

Podwójne zwycięstwo i kolejna ocena dla Rainiera Meny w Polsce

The Kubański sprinter Rainier Mena został najcenniejszym zawodnikiem Memorial Maniac w Szczecinie po wygraniu biegu na 100m i 200m mężczyzn.

Wcześniej Mena, członkini portugalskiego klubu Benfica, wygrała 100 m w 10,19 sekundy (+1,6), pokonując Kanadyjczyka Brendana Rodneya, medalistę olimpijskiego w kanadyjskiej sztafecie, oraz Holendra Deimira Burnetta. .

Następnie mieszkaniec Wielkich Antyli wygrał swój elitarny bieg na 200m w 19,95 sekundy (+0,7). Po raz drugi w tym sezonie Mena spadła poniżej 20 sekund w podwójnym hektometrze. Dodatkowo po raz pierwszy w historii biegacz pokonał tę przeszkodę na polskiej ziemi.

W ten sposób medalista świata U18 na obu dystansach w 2013 roku odebrał nagrodę za najlepszy debel mieszany dla zawodnika płci męskiej z 2370 punktami, dziwnym odznaczeniem przyznanym przez wspomnianą polską imprezę.

Rainier Mena przeżywa najlepszy sezon w swojej karierze po opuszczeniu Kubańskiej Federacji Lekkoatletycznej, aby dołączyć do nowej przygody w Portugalii. W tym roku 25-latek został kubańskim sportowcem z rekordem wszechczasów na 200 m po zdobyciu 19,63 sekundy w Szwajcarii. Podobnie zajmuje 10. miejsce w historii.

Z drugiej strony, na tej samej szwajcarskiej imprezie 3 lipca, został trzecim Kubańczykiem, który spadł poniżej 10 sekund na 100 metrów. W Chaux-de-Fonds Mena wygrała w 9,99s z Silvio Leonardem (9,98s) i Roberto Skyersem (9,98s).

W panoramie tytułów Havanen był mistrzem na 100 i 200 metrów z Benfiką podczas Klubowych Mistrzostw Portugalii; Oprócz berła otrzymanego w tej samej imprezie z sztafetą 4x100m.

Ogólnie Mena 200m. (nie licząc jednego wyścigu, w którym został zdyskwalifikowany) jest niepokonany w tym sezonie z siedmioma zwycięstwami; Tymczasem na 100m wygrał osiem z dziesięciu występów.