28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Podręcznik historii medycyny.  Wycieczka ze zwiedzaniem…

Podręcznik historii medycyny. Wycieczka ze zwiedzaniem…

Słynny lekarz i promotor Pedro Gargantella opublikował książkę pt.Historia medycyny. Podróż przez kamienie milowe nauk medycznych na przestrzeni czasu”, Co pokazuje, jak każdy krok w rozwoju tej specjalności zwiększa długość życia i umożliwia walkę z chorobami, bólem i śmiercią.

Ten post to podróż od prehistorii do pandemii Covid-19. Podróż w czasie przez najważniejsze postaci, anegdoty i odkrycia medycyny, „po krętych i zaskakujących ścieżkach, którymi medycyna podążała na przestrzeni wieków”.

W ten sposób Pedro Gargantilla zaczyna od praktyk leczniczych najstarszych kultur, przechodzi przez wielkie postępy średniowiecza, renesansu i oświecenia, aż do przybycia do czasów nowożytnych i pokazuje, jak nauki o zdrowiu ewoluowały na przestrzeni wieków, zawsze w celu osiągnięcia uzdrowienia i poprawy leczenia chorób oraz dobrego samopoczucia ludzi.

Ponadto autor dokonuje przeglądu od stworzenia pierwszej szczepionki po wynalezienie antybiotyków, odkrycie krążenia krwi i empiryczną wiedzę na temat anatomii i fizjologii człowieka.

autor: Piotr Choker.

Odpowiedni: Historia medycyny. Podróż przez kamienie milowe nauk medycznych na przestrzeni czasuRównież.

redakcyjny: Pinolea.

READ  Nauka ujawnia, w jaki sposób identyfikują Cię komary