22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Podczas koncertu heavy metalowego w USA zawalił się dach;  Jest co najmniej jedna śmierć

Podczas koncertu heavy metalowego w USA zawalił się dach; Jest co najmniej jedna śmierć

W ten dzień burz i huraganów Zjednoczone państwo, Podczas koncertu w Apollo Theatre w Belvedere w stanie Illinois zgłoszono zawalenie się konstrukcji.

Straż pożarna Belvedere potwierdziła, że ​​jedna osoba zginęła, a co najmniej 28 innych zostało rannych, w tym pięć w stanie krytycznym.

Impreza rozpoczęła się o 19:00, a na banerze wydarzenia pojawiły się Morbid Angel, Revocation i Skeletal Remains. A wideo Z miejsca zdarzenia widać było, że baldachim się zawalił, podobnie jak większa część dachu wielkiego dźwigara linowego.

Przeczytaj także: Mississippi, zniszczone po zniszczeniach spowodowanych przez huragany

CBS News poinformowało, że cegły były również porzucane na środku ulicy. źródło Straż Pożarna w Chicago Powiedział, że jest prośba o 20 karetek. Drzewa spadały także na pobliskie samochody.

Szef policji w Belwederze, Shane’a Woody’egoOpisała scenę po katastrofie jako „całkowity chaos”.

Szef Straży Pożarnej Belwederu, Wodospad ShawnaStwierdzono, że ratownicy ratowali również osobę z windy i musieli radzić sobie z zestrzelonymi liniami energetycznymi na zewnątrz teatru.

Wewnątrz teatru zawalił się dach przed sceną, pozostawiając przestrzeń otwartą na zewnątrz. Być może w tym czasie przed peronem gromadzili się ludzie. Belvidere znajduje się w hrabstwie Boone, około 72 mil od Chicago.

„Dzisiejszy koncert został odwołany z powodu tornada, które uderzyło w salę” – powiedział Morbid Angel w oświadczeniu. „Obecnie schronimy się na miejscu i chcemy zaoferować nasze wsparcie i mamy nadzieję, że wszyscy na dzisiejszych targach są bezpieczni”.

Zespół dodał: „W tej chwili skupiamy się na upewnieniu się, że wszyscy w tym miejscu są bezpieczni i wrócą do domu”.

gubernator Illinois, JB PritzkeraPowiedział, że jego administracja „uważnie monitoruje” sytuację w Belwederze. „Kontaktowałem się z urzędnikami w celu uzyskania aktualizacji i skierowania wszelkich dostępnych zasobów, jakie możemy” – powiedział.

Zapisz się tutaj Aby otrzymywać nasze biuletyny z codziennymi wiadomościami, opiniami i wieloma innymi opcjami bezpośrednio na swój adres e-mail.

ayef/rcr

READ  5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć 3 stycznia