28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Podczas Dnia Zdrowia IMSS-BIENESTAR mieszkańcy Periozabal otrzymują ponad 1600 opieki medycznej

Podczas Dnia Zdrowia IMSS-BIENESTAR mieszkańcy Periozabal otrzymują ponad 1600 opieki medycznej

Wśród całości udzielonej opieki medycznej wyróżniają się: 285 szczepień przeciw grypie, 166 badań nadciśnieniowych, 146 profilaktycznych konsultacji stomatologicznych, 127 badań przesiewowych na cukrzycę, 111 porad żywieniowych

Pracownicy serwisu HereNews

Dzień Zdrowia, realizowany w Periozabal przez meksykański Instytut Zabezpieczenia Społecznego (IMSS) w Chiapas, w ramach programu IMSS-BIENESTAR, zakończył się 1674 wizytami u mieszkańców wspomnianej gminy i sąsiednich miast.

Dona Flodelma Pérez, mieszkanka Periozabal, była dobroczyńcą Dnia Zdrowia; Badania nad wczesnym wykrywaniem cukrzycy, Papanicolaou i kolposkopii przeprowadzono w jednej z dwóch mobilnych jednostek medycznych zainstalowanych w Central Parku.

„Przyszedłem dziś na badanie cytologiczne i kolposkopię, bo to w pewien sposób bardzo drogie i dlatego musimy wykorzystać tę pozytywną dla nas korzyść; skorzystamy ze wszystkich usług oferowanych przez IMSS , który jest zaniepokojony zdrowiem wszystkich mieszkańców tej społeczności” – powiedziała pani Flordelma.

Wśród całości udzielonej opieki medycznej wyróżniają się: 285 szczepień przeciwko grypie, 166 badań nadciśnieniowych, 146 profilaktycznych konsultacji stomatologicznych, 127 badań przesiewowych na cukrzycę oraz 111 porad żywieniowych.

Kurator medyczny okręgu Ocozocoautla IMSS-BIENESTAR w Chiapas, dr Yazmín Margot Martínez Figueroa, poinformował, że mieszkańcy Periozabal z różnych powodów nie mogą udać się do kliniki.

Martinez Figueroa powiedział, że usługi oferowane na konferencji to: konsultacje ogólne i stomatologia. Badanie szyjki macicy i kolposkopia. szczepienia globalnego obrazu i grypy; Zainteresowania i konsultacje z zakresu psychologii, żywienia oraz badań przesiewowych w kierunku HIV, kiły i zapalenia wątroby.

„Te dni zdrowia są dla ogółu społeczeństwa, każdego, kto chce się przetestować, wcześnie wykryć, kto przegapił szczepionkę, aby ukończyć program szczepień, a więcej jest mile widziane” – powiedziała dr Yazmin.

Zainstalowano dwie jednostki mobilne oraz osiem, które wpisują się w priorytety Programu IMSS-BIENESTAR: Kompleksowa Opieka nad Cukrzycą i Nadciśnieniem Tętniczym. promowanie zdrowia matek; Niska śmiertelność noworodków. opieka nad dzieckiem; Dbałość o wiek dojrzewania. szczepionka; Nadzór epidemiologiczny, promujący pierwszy i drugi poziom uwagi.

READ  ➤ Tylko wtedy geniusz będzie w stanie wykryć awarię autobusu w zaledwie 5 sekund | wirusowe | kierunki | Wyzwanie logiczne | Wirusowe puzzle | Meksyk

W ciągu dnia pan Juan José Jiménez González, który mieszka w Berriozábal, pochwalił wspaniałą pracę lekarzy Instytutu i podziękował IMSS za zorganizowanie tych dni zdrowia dla ogółu społeczeństwa.

„Dzięki waszemu wsparciu zrobiłem dziś dla siebie miejsce, aby udać się na moją opiekę medyczną, usługa, którą nam świadczą, jest przyjemna, a uwaga jest bardzo dobra” – zauważył Don Juan.

Dzięki tym działaniom IMSS-BIENESTAR w Chiapas zbliża do siebie służby zdrowia i promuje kulturę profilaktyki i samoopieki, a także wczesnego wykrywania przewlekłych chorób zwyrodnieniowych, w celu zmniejszenia ich powikłań, szybkiego rozpoczęcia leczenia i poprawy stanu zdrowia.