20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Po 20 latach ostrzeżeń badacz wzywa do zakazania sztucznej inteligencji

Po 20 latach ostrzeżeń badacz wzywa do zakazania sztucznej inteligencji

  • Elon Musk i ponad tysiąc naukowców podpisało petycję o wstrzymanie badań nad sztuczną inteligencją na co najmniej 6 miesięcy.

  • Eliezer Yudkowsky zwrócił uwagę, że przesłanie wzywające do wstrzymania rozwoju sztucznej inteligencji to za mało, gdyż musi to być ostateczność.

A badacz przyłączać Amnesty International o imieniu Eliezer Judkoski Ostrzegał przed technologią od ponad 20 lat i obecnie mówi, że powinniśmy „zamknąć wszystko” i wydać „globalne, nieokreślone” zakazy, ponieważ mogą wystąpić negatywne i nieodwracalne konsekwencje.

Wpływ sztucznej inteligencji dzisiaj

the Inteligencja przemysłowy Temat ten był przedmiotem dyskusji w ostatnich miesiącach, a postęp w tym sektorze został zauważony tak niedawno, że poproszono o przerwę, ponieważ jego rozwój może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. dużo Który kolor piżmo Jako naukowcy, m.in Steve Woźniak i inżynierów z Google I Microsoftu, na petycji na Futureoflife.org o wstrzymanie badań związanych ze sztuczną inteligencją na 6 miesięcy, ponieważ zostało to opisane jako „wielkie zagrożenie dla ludzkości”. Przesłanie, które promowała Instytut Przyszłości Życiaorganizacja utworzona w celu monitorowania sposobu, w jaki technologiazebrano ponad 1100 podpisów.

Jakby tego było mało, efekt był tak wielki, że został zakazany w całych Włoszech, GPDP (Gwarant Ochrony Danych Osobowych) w tym kraju nakazał zakaz ze skutkiem natychmiastowym używania czatNakazał nawet w ten piątek uniemożliwić ten post Otwórz sztuczną inteligencjęw związku z rzekomym nielegalnym gromadzeniem danych osobowych.

READ  To jest rekord - El Financiero

Po 20 latach ostrzeżeń badacz wzywa do zakazania sztucznej inteligencji