28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pływający Bangladesz, Polska z 13 GW PV i Niemcy z 3 milionami systemów – magazyn pv Meksyk

Pływający Bangladesz, Polska z 13 GW PV i Niemcy z 3 milionami systemów – magazyn pv Meksyk

Na koniec każdego tygodnia, magazyn pt Podsumowuje w języku hiszpańskim ważne wiadomości, które miały miejsce w ciągu ostatnich 7 dni i zostały opublikowane na różnych stronach internetowych grupy.

Wyzwania i szanse sektora agrowoltaicznego w Indiach
Nowe badanie ocenia rozwój sektora rolnowoltaicznego w Indiach, analizuje wyzwania i możliwości związane ze zwiększaniem skali tego typu projektów oraz analizuje ich potencjał komercjalizacyjny.

Australia potwierdziła finansowanie projektu zielonego wodoru o mocy 3 GW
Dążenie Australii do zostania zielonym supermocarstwem wodorowym nabrało nowego rozpędu, a rządy Queensland i federalne połączyły siły z konsorcjum partnerów, aby przeznaczyć 117 milionów dolarów australijskich (76 milionów dolarów) na projekt odnawialnego wodoru o mocy 3 gigawatów.

Włochy oferują 154 MW energii słonecznej na ostatniej aukcji OZE
Włoskie władze przyznały 368,2 MW mocy odnawialnej w ramach ostatniej krajowej aukcji czystej energii. Reklamodawcy oferowali maksymalny rabat w wysokości od 2% do 2,8% przy maksymalnej cenie ofertowej 0,065 euro (0,070 USD) za kWh.

Polska przekracza 13 GW mocy fotowoltaicznej
Według nowych danych firmy badawczej IEO, Polska doda 4,7 GW nowych mocy fotowoltaicznych w 2022 roku. Dzięki kolejnym 6 GW nowych mocy fotowoltaicznych firma przewiduje, że rok 2023 będzie kolejnym rekordowym rokiem.

Izrael zaoferował dzierżawę ziemi na pustyni Negew w celu obsługi systemu słonecznego.
Nowe projekty energii słonecznej zostaną zbudowane w izraelskiej specjalnej strefie przemysłowej Ramat Bekah, poinformowali izraelscy urzędnicy.

W Porcie w Bahrajnie zostanie zrealizowany projekt solarny o wartości 10 milionów dolarów
Spółka zależna AP Moller-Maersk twierdzi, że instalacja 20 000 fotowoltaicznych paneli słonecznych sprawi, że port Khalifa bin Salman w Bahrajnie będzie pierwszym portem w regionie zasilanym w całości energią odnawialną.

Afrykański Bank Rozwoju poszukuje konsultantów do badania nad wytwarzaniem energii fotowoltaicznej
Afrykański Bank Rozwoju (AfDB) wyraził zainteresowanie badaniem konsultacyjnym dotyczącym wytwarzania energii słonecznej na pustyni w celu dostarczania energii krajom Sahelu. Zainteresowani kandydaci mogą składać swoje oferty do 7 czerwca.

READ  Bruksela ostrzega przed „problemami strukturalnymi” w Polsce i na Węgrzech

Bangladesz podpala największą w kraju pływającą elektrownię fotowoltaiczną
Firma Joules Power uruchomiła największą pływającą elektrownię fotowoltaiczną w Bangladeszu o mocy zainstalowanej 3,2 MW. Zlokalizowany w stawie rybnym obiekt będzie dostarczał energię elektryczną do pobliskiego młyna ryżowego.

Niemcy przekroczyły 3 miliony systemów fotowoltaicznych ze względu na rosnący popyt
Według nowych danych niemieckiego stowarzyszenia fotowoltaicznego BSW-Solar Niemcy osiągnęły kamień milowy z ponad 3 milionami systemów fotowoltaicznych. Według stowarzyszenia krajowy rynek fotowoltaiki na dachach cieszy się dużym popytem i na początku przyszłego roku przekroczy 4 miliony.

Ta zawartość jest chroniona prawami autorskimi i nie może być ponownie wykorzystana. Jeśli chcesz z nami współpracować i ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, prosimy o kontakt: [email protected].