3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Plan NASA, aby zapobiec zniszczeniu ludzkości przez superwulkan

Komitet Obrony Planetarnej NASA jest bardziej zainteresowany potężna erupcja wulkanu Zniszcz ludzkość wraz z przybyciem niszczycielskiej asteroidy. Ale ma plan, aby tego uniknąć. Jeden jest niezwykle praktyczny, czego można było uniknąć Erupcja na La Palmie i każdy inny kraj.

Zwrócili uwagę, że jedyną złą rzeczą jest to, że Nie ma woli politycznej ani społecznej Aby zapobiec lub złagodzić te zdarzenia, wiemy na pewno Zdarzą się prędzej czy później. Niezrozumiałe dla każdego, kto czyta opracowania naukowe, ludzie całkowicie odwracają się od działania w obliczu nieuchronnej rzeczywistości, że prędzej czy później jedno z tych apokaliptycznych wydarzeń zakończy współczesną cywilizację lub spowoduje kosztowne kryzysy ludzkie i gospodarcze. Ale jak zawsze pamiętają tylko ludzie święta Barbara Kiedy grzmi.

Nieunikniona eksplozja, której możemy uniknąć

co powiesz na COVID-19 To było ostrzeżenie. Wielu naukowców biło na alarm i wzywało do opracowania międzynarodowych protokołów dotyczących interwencji epidemiologicznej przez dziesięciolecia, Ale nikt nic nie zrobił, nawet gdy mieliśmy wroga u bram (wiesz, „Co najwyżej będą dwa lub trzy zdiagnozowane przypadki”.). W chwili pisania tego tekstu są one liczone globalnie 849 milionów przypadków I 4,55 miliona ludzi zmarło bezpośrednio z powodu wirusa (Konserwatywna oficjalna liczba, która nie liczy zgonów osób, które nie były w stanie uzyskać opieki medycznej z powodu innych chorób z powodu upadku szpitali przez ofiary wirusa.)

Tak samo jest z katastrofami takimi jak zmiana klimatu, gigantyczne burze słoneczne czy możliwość, że nieznana asteroida zniszczy duży obszar geograficzny. Albo ogromne wulkany. Ten ostatni, mówi Rada Doradcza ds. Obrony Planetarnej NASA, jest jednym z Większe ryzyko dla naszego przetrwania.

Cumbre Vieja nadal eksploduje na La Palma

jak Brian Wilcox – Kto pracuje w dziale robotyki w Laboratorium napędów odrzutowych NASA W Pasadenie w Kalifornii – zdał sobie sprawę z niebezpieczeństwa, badając możliwość spowodowania przez asteroidę wyginięcia lub lokalnej katastrofy, kiedy był członkiem Rady Doradczej NASA Planetary Defense. „Podczas tego badania doszedłem do wniosku, że niebezpieczeństwo superwulkanu jest znacznie większe niż asteroidy lub komety” Averma Wilcox robi BBC.

READ  Napraw równanie w 2 ruchach: Masz 5 sekund na rozwiązanie wirusowego wyzwania | puzzle wizualne | mx | jest | my | nnda nnrt | Meksyk

Według wulkanologów, tam 20 znanych gigantycznych wulkanów Na Ziemi, z czasem między erupcjami 100 000 lat. A gdyby któryś z nich wybuchł, spowodowałby wulkaniczną zimę przez lata, niszcząc rolnictwo i hodowlę, powodując globalny kryzys żywnościowy w ciągu zaledwie 74 dni, według Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Yellowstone – w sercu amerykańskiego Zachodu – jest jednym z najbardziej prawdopodobnych. W rzeczywistości jest to teraz obszar Objawy nadal się pojawiają obserwowanej aktywności sejsmicznej. W 2021 Wykazuje 4 razy większą aktywność od dotychczas odnotowanej średniej rocznej. I chociaż żaden wulkanolog nie mówi, że zaraz wybuchnie, prawda jest taka, że ​​wiemy, że w pewnym momencie w niezbyt odległej przyszłości wybuchnie: naukowcy twierdzą, że wybucha mniej więcej co 600 000 lat, tylko tyle lat przeżyliśmy od ostatniej erupcji.

plan

Erupcje wulkanów są spowodowane gromadzeniem się ciepła z magmy. Część tego ciepła przechodzi do atmosfery, ale część pozostaje uwięziona, topiąc skały i wytwarzając gazy. Kiedy ciśnienie gazów osiągnie punkt, z którym powierzchnia nie może już dłużej wytrzymać, gwałtownie się otwiera, uwalniając te gazy i pozostałości materiałów. gromadzą się przez setki tysięcy lat.

Erupcja wulkanu Huaynaputina w Peru w lutym 1600 roku spowodowała zimę, która dotknęła nawet rolnictwo w Rosji i Niemczech. To nie jest super wulkan.

W przypadku gigantycznego wulkanu, takiego jak Yellowstone – rozmiar 10 667 kilometrów sześciennych Tylko w płytkiej komorze magmowej i 30 bilionów kilogramów magmy Wyprodukuj jak najwięcej energii Dostarczanie energii elektrycznej całej planecie. dwa razy.

W tym tkwi klucz do planu NASA. Jedynym sposobem, aby zapobiec erupcji Yellowstone lub jakiegokolwiek innego superwulkanu lub wulkanu, jest wydobycie ciepła, które gromadzi się w środku. W przypadku Yellowstone ciepło uwalniane do atmosfery stanowi 60-70% całkowitego wytwarzanego ciepła, ale gdybyśmy mogli zwiększyć ekstrakcję ciepła o 35%, Yellowstone nigdy by nie eksplodował.

W tym celu proponują wykopaliska Kilka studni o głębokości 10 km W strategicznych punktach i recykling wody do wykorzystania jako źródło energii cieplnej. Dzięki temu wulkan będzie wydobywał ciepło, stopniowo obniżając jego temperaturę, rok po roku. Koszt projektu dla tej elektrociepłowni wyniesie około 2980 mln euro.

READ  W którym momencie wiek lekarza zaczyna wpływać na jego praktykę?

wszyscy wygrywamy

Elektrownia będzie oczywiście wykorzystywać tylko niewielką część energii superwulkanu, ale wystarczy, jak twierdzą naukowcy z NASA, aby wyprodukować energię dla milionów domów w Stanach Zjednoczonych kosztem do Tylko 0,086 euro za kilowatogodzinę (Średnia z tego, co płacimy w Hiszpanii to Około 0,253 euro za kWh).

Wulkan Fagradalsfjall na Islandii, 24 maja. Wyspa opiera się na elektrowniach geotermalnych, ale nie wszystkie wulkany są zakłócane, jak w planie NASA.

Według ekspertów ta metoda będzie chłodzić magmę z szybkością jednego metra rocznie, co „zajęłoby dziesiątki tysięcy lat, aby wytworzyć tylko litą skałę”. Ale to nie byłby cel tego inżynierskiego wyczynu. Celem jest uniknięcie katastrofy planetarnej. A jeśli to może generować tanią energię elektryczną dla milionów ludzi, tym lepiej. Jedynym problemem jest to, że nawet jeśli jakaś firma północnoamerykańska i rząd północnoamerykański zbudują tę fabrykę, nadal mamy do pokonania 19 superwulkanów. I wiele innych, takich jak te na La Palmie, które mogłyby skorzystać na małych przedsiębiorstwach, aby uniknąć katastrof takich jak obecne.