2 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pjongjang przysięga wojskową odpowiedź na „obserwatora burzy” |  świat |  Dr..

Pjongjang przysięga wojskową odpowiedź na „obserwatora burzy” | świat | Dr..

Korea Północna ogłosiła w poniedziałek (7.11.2022), że odpowie na wspólne ćwiczenia Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej „ciągłymi, zdecydowanymi i uroczymi” operacjami wojskowymi, jak podaje oficjalna agencja północnokoreańska.

Ostrzeżenie pojawia się w kontekście serii testów rakietowych przeprowadzonych przez Pjongjang w ostatnich tygodniach, w tym wystrzelenia czterech rakiet balistycznych w sobotę, kilka dni po tym, jak Stany Zjednoczone i Korea Południowa zakończyły swoje największe do tej pory ćwiczenia powietrzne. .

„Będziemy nadal odpowiadać na wszystkie działania wroga przeciwko (Korei Północnej) ciągłymi, zdecydowanymi i szeroko zakrojonymi operacyjnymi środkami wojskowymi” – poinformowała w poniedziałek Koreańska Centralna Agencja Informacyjna w oświadczeniu wydanym przez Sztab Generalny Koreańskiej Armii Ludowej.

Według agencji ostatnie testy rakiet balistycznych Północy były „jasną odpowiedzią” na Waszyngton i Seul w związku z ich ćwiczeniami wojskowymi w zeszłym tygodniu.

Oświadczenie wydane przez Korean Central News Agency dodało: „Im bardziej nalegają na prowokacyjne posunięcia wroga, tym bardziej wszechstronna i okrutna będzie armia Korei Północnej”.

Przeciwko Korei Północnej „bez prowokacji”

Setki amerykańskich i południowokoreańskich samolotów bojowych, w tym bombowce B-1B, wzięły udział w ćwiczeniach Storm Vigilante w zeszłym tygodniu.

Połączeni szefowie sztabów Korei Południowej powiedzieli, że ćwiczenia wykazały „zdolność i chęć zdecydowanego reagowania na wszelkie prowokacje ze strony Korei Północnej”.

Takie ćwiczenia wywołały silne reakcje ze strony Pjongjangu, który uważa je za próby do inwazji.

Ostatnia fala wystrzeliwania rakiet z Korei Północnej obejmowała między innymi ICBM i inny, który wylądował w pobliżu wód terytorialnych południa. Prezydent Korei Południowej Yoon Seok-yeol określił ten środek jako „faktyczną inwazję terytorialną”.

GC (AFP, Reuters)

READ  Reforma służby wojskowej w czasie wojny – DW – 07.11.2023