19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pierwszy polski Fitwell dla Shell Energy w Krakowie

Shell Energy jako pierwsza firma w Polsce otrzymała Certyfikat Zdrowego Budownictwa Fitwell za wynajętą ​​powierzchnię biurową w wysokim pięciopiętrowym budynku w Krakowie.

Rozwiązania w zakresie zdrowia i odnowy biologicznej wprowadzone przez Shell Energy i dewelopera / właściciela budynku Skanska obejmują powierzchnie wspólne, dostęp do budynków, środowisko wewnętrzne i udogodnienia dla użytkowników. Najemca do czyszczenia powierzchni używa wyłącznie przyjaznych dla środowiska, certyfikowanych i hipoalergicznych produktów, a jednocześnie corocznie bada jakość powietrza pod kątem stężeń zanieczyszczeń takich jak pyły zawieszone, dwutlenek węgla i formaldehyd. Aby uzyskać certyfikat Fitwell, wymagane jest 90 punktów na 140 punktów za takie cechy.

Najemcę w procesie certyfikacji wspierał Dział Certyfikacji Zielonych Budynków Colliers.

Certyfikacja Fitwell potwierdza kluczowe kroki, jakie firma Shell Energy podjęła w celu poprawy stanu zdrowia i dobrego samopoczucia swojego biura Graco. Oprócz takich udogodnień jak pokoje do karmienia i relaksu oraz znajdujące się w pobliżu budynku boisko do koszykówki promujące aktywność fizyczną, nieruchomość posiada dużo zieleni w przestrzeni biurowej oraz dostęp do zdrowej żywności dla personelu.
Andrzej Kudowski, Zastępca Dyrektora ds. Certyfikacji Budownictwa Ekologicznego w Colliers

Fitwell, pierwotnie opracowany przez amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) oraz U.S. Public Service Administration, jest systemem certyfikacji innej firmy, zaprojektowanym w celu promowania zdrowych budynków dla mieszkańców i społeczności. Standard jest obecnie utrzymywany przez aktywne centrum projektowe.

READ  Spojrzenie strażnika na gorące lato polityczne w Polsce: zmieniająca się pogoda | Redakcyjny