29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Piąty imigrant zginął na granicy białorusko-polskiej

Polscy pogranicznicy ogłosili w piątek śmierć imigranta na granicy z Białorusią, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych do pięciu od początku kryzysu migracyjnego we wschodniej części Unii Europejskiej (UE).

Tysiące migrantów, głównie z Bliskiego Wschodu, przekroczyło lub próbowało przekroczyć granicę białorusko-unijną na Litwie, Łotwie iw Polsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Bruksela podejrzewa, że ​​reżim w Mińsku promuje ten przepływ w odpowiedzi na europejskie sankcje nałożone przez wewnętrzne represje polityczne.

Według straży granicznej grupa imigrantów pochodzenia irackiego została zatrzymana około 500 metrów od białoruskiej granicy od czwartku wieczorem do piątku.

„Jeden z nich, mimo że został reanimowany przez oddziały patrolowe i ratownicze, mógł umrzeć na atak serca” – napisali w oświadczeniu.

W niedzielę na granicy polsko-białoruskiej znaleziono ciała czterech migrantów.

W obliczu migracji i napięć z Białorusią Polska na początku września wprowadziła na swojej granicy 30-dniowy stan wyjątkowy.

Wysłał 2000 żołnierzy i rozpoczął budowę 400 km ogrodzenia z drutu kolczastego na granicy z Białorusią.

bo / sw / lch / ja / es

READ  Izrael ściera się z Polską w sprawie prawa zwrotu własności ofiarom Holokaustu na arenie międzynarodowej