24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Peso odwróciło swoje zyski i zamknęło poniedziałek na poziomie 18 jednostek za dolara – El Financiero

Waluta meksykańska dokonała korekt na początku tygodnia, w związku z wyjątkową ostrożnością operatorów w obliczu większej awersji do ryzyka, dodatkowo w ciągu dwóch kolejnych sesji pojawiały się komentarze m.in. prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell z którym przerwał passę przez pięć kolejnych dni, aby przedstawić dywidendę.

Według informacji z Bank Meksyku, Kurs wymiany zamknął się na poziomie 18,0166 peso za dolara, co oznacza spadek o 0,25%, czyli 4,57 centa, w porównaniu z ostatnim zamknięciem.

Gabriela Siller, dyrektor ds. analiz ekonomicznych w Banco Base, stwierdziła, że ​​„Z technicznego punktu widzenia korekta kursu walutowego w górę była już oczekiwana i prawdopodobnie będzie kontynuowana w krótkim okresie, biorąc pod uwagę fakt, że oscylator RSI pozostaje na poziomach rozważanych wykupiony.

Kurs walutowy może chwilowo przesuwać się w kierunku kanału pomiędzy 18,10 i 18,30 peso za dolara.


Oczekuje się jednak, że ruch ten będzie tymczasowy, ponieważ wzrostowi peso sprzyjały również czynniki wewnętrzne.

Dzieje się to w tym samym czasie, gdy indeks dolara (dxy), który mierzy siłę waluty północnoamerykańskiej, spada o 0,18 procent, Osiągnięcie poziomu 104,34 jednostek.

Natomiast Bloomberg Dollar Index (bbdxy) wykazał wzrost o ok 0,02 proc., czyli około 1247,22 pkt.

W okienkach bankowych obowiązuje cena zielonego biletu 18,43 peso za sztukę, Według danych Citibanamex.


Na rynku pieniężnym rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji wynosi 3,93%, podczas gdy 10-letnie obligacje Meksyku nadal wynoszą 9,63%.

Wśród walut krajów wschodzących najbardziej rosły peso kolumbijskie o 1,69 proc., forint węgierski o 0,89 proc., polski złoty o 0,75 proc., peso chilijskie o 0,68 proc., real brazylijski o 0,61 proc., a rumuński lej . 0,48 procent, żeby wymienić tylko kilka.

READ  Nowe zasady przelewów bankowych SPEI, na czym polegają?