22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Peso jest „niestrawne”: jest to najbardziej tracąca na wartości waluta po AMLO vs.  My

Peso jest „niestrawne”: jest to najbardziej tracąca na wartości waluta po AMLO vs. My

napisałem w Gospodarka On

Po pokazaniu „wielkiej siły” w ostatnich dniach, peso meksykańskie stało się „niestrawne” w dniu naznaczonym presją wynikającą z wypowiedzi prezydenta AMLO przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Sugerują to dane Banku Meksyku (Banxico). Kurs waluty zamknął się na poziomie 18,10 jednostek na dolara, co według agencji oznacza spadek o 0,74 proc agencji Reutera.

Gabriela Seiler, dyrektor ds. analiz ekonomicznych w Grupo Financiero BASE, zauważyła, że ​​peso było walutą o największym spadku w ten czwartek.

przez agencję agencji Reutera Wspomniała o upadku waluty krajowej „w klimacie pesymizmu, który zdominował rynki W obliczu dostrzeganego większego ryzyka politycznego oraz obawa przed przyspieszeniem cyklu podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA.”

Oprócz czynników zewnętrznych, tak twierdzą analitycy Presję na peso wywierały również komentarze prezydenta Andrésa Manuela Lopeza Obradora Na sugestię republikańskiego prawodawcy wzywającego do interwencji sił zbrojnych USA w Meksyku w celu zwalczania handlu narkotykami.

„Komentarze Lópeza Obradora generują większe postrzeganie ryzyka w Meksyku, ponieważ może to spowodować pogorszenie stosunków ze Stanami Zjednoczonymi” – powiedział Banco Base w notatce wysłanej do klientów, ponieważ sytuacja może wpłynąć na wzrost gospodarczy kraju Ameryki Łacińskiej . .

Co AMLO powiedział o Stanach Zjednoczonych?

Rano prezydent Lopez Obrador był „oburzony” republikańską propozycją przeprowadzenia interwencji wojskowej w Meksyku. AMLO kategorycznie odrzuciło tę inicjatywę, nazywając ją obrazą i brakiem szacunku dla narodu.

„Nie pozwolimy, aby jakikolwiek obcy rząd ingerował, nie mówiąc już o ingerencji sił zbrojnych obcego rządu na naszym terytorium” – zapewnił rano prezes.

Ponadto prezydent zagroził rozpoczęciem kampanii zniechęcającej do głosowania na tę amerykańską partię.

„A jeśli nie zmienią zdania i nie pomyślą, że wykorzystają Meksyk do propagandy, wyborów i polityki Będziemy wzywać do niegłosowania na tę partię, ponieważ jest nachalna, nieludzka, zakłamana i skorumpowana. Bo tego, co ten senator powiedział wczoraj, nie uznajemy. Szanowny Meksyk. Nie jesteśmy protektoratem Stanów Zjednoczonych, ani kolonią Stanów Zjednoczonych, Meksyk jest wolnym, niepodległym i suwerennym krajem, nie przyjmujemy od nikogo rozkazów, rządzą tu naród meksykański.

READ  Toyota Prius 2024 ma już swoją cenę w USA i oczywiście… jest droższa

Po południu specjalistka Gabriela Seiler odnotowała przed deprecjacją meksykańskiego peso: Co może zrobić jeden komentarz?. Informacje z Reutersa