24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Papież przekazał 100 000 euro imigrantom na granicy z Polską

ten Papież Franciszek Przekazał 100 tysięcy euro (113 tysięcy dolarów) Imigranci Zablokowany na granicy między Polska i BiałoruśWatykan ogłosił we wtorek.

„Papież Benedykt XVI postanowił wysłać 100 000 euro na pomoc grupom migrantów, które utknęły między Polską a Białorusią” – napisało w oświadczeniu Zintegrowane Biuro ds. Rozwoju Społecznego Stolicy Apostolskiej odpowiedzialne za uchodźców.

Notatka stwierdza, że ​​poprzez tę darowiznę „Caritas (organizacja katolicka) Polski pomaga radzić sobie z sytuacją migrantów na granicy obu krajów”.

Od zeszłego lata tysiące migrantów próbowało przekroczyć lub przekroczyć wschodnią granicę UE przez Bliski Wschód, zwłaszcza Irak, przez Łotwę, Litwę lub Polskę.

Papież Franciszek, który często przesyła datki humanitarne, jest bardzo wrażliwy na trudną sytuację imigrantów i osób ubiegających się o azyl i uważa to za priorytet dla swojego papieża.

Papież przekazał 100 000 euro około 8 milionom ludzi dotkniętych niszczącym w ostatnich latach huraganem Roy na Filipinach. MAAZ

Odsetki |

READ  Japońska dusza w sercu Polski: Nobu Hotel Warsaw