4 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Papież Franciszek wchodzi do szpitala na „zaplanowane badania”

Papież Franciszek wchodzi do szpitala na „zaplanowane badania”

On Papież Franciszek wszedł Szpital Gemelli w Rzymie Biuro prasowe Watykanu poinformowało, że przeszli „niektóre wcześniej zaplanowane badania”.

W krótkim komunikacie Watykan poinformował tylko, że argentyński papież przebywa w szpitalu, ale nie powiedział, jak długo będzie tam przebywał i czy jest to spowodowane operacją okrężnicy, którą przeszedł w lipcu 2021 r.

W niedawnym wywiadzie dla amerykańskiej agencji informacyjnej Władze PalestyńskieFrancisco, lat 86, ujawnił, że cierpi na uchyłkowatośćproblem polegał na tym, że musiał przejść operację i usunąć niewielką część jelita grubego, ale był zdrowy.

Francis przeszedł operację w tym rumuńskim szpitalu 4 lipca 2021 roku i został wypisany 10 dni później, po czym nastąpił powolny powrót do zdrowia.

Od tego czasu tylko papież cierpiał na ten problem prawe kolano co zmusza go do chodzenia o lasce lub wózku inwalidzkim i kilkakrotnie potwierdzał, że nie chce poddać się operacji.

Rankiem 29 marca Francisco przeprowadził audiencję generalną i był widziany jako zdrowy i bez problemów, podczas mszy w Niedzielę Palmową zaplanowaną na następną niedzielę.

Z informacji z EFE

READ  Papież do uczniów Jezusa Eucharystii: wspieranie ścieżek włączenia