2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Papież Franciszek.- UAO CEU i Ambasada RP w Barcelonie oddają hołd wizerunkowi Jana Pawła II

11-24-2021 Konsul Carolina Semca, Rektor UAO CEU Rafael Rodriguez-Ponga i Sędzia Kościoła Barcelońskiego Fernando Pearls Katalonia Hiszpania Europa Barcelona Association UAO

Barcelona, ​​24 lata (Europejska prasa)

Abat Oliba CEU University (UAO CEU) oraz Konsulat Generalny RP w Barcelonie wzięły odpowiedzialność za pomnik Papieża Jana Pawła II z okazji stulecia urodzin Karola Vojdili.

Konsul generalna RP w Barcelonie, Carolina Semka, obiecała zmienić bieg europejskiej i polskiej historii, a UAO CEU mówi, że jest uważana za „architektkę” upadku muru berlińskiego. W środę było to oświadczenie.

Powiedział, że jest „zagorzałym przeciwnikiem organizacji komunistycznych”, ale nie oznaczało to uznania barbarzyńskiego kapitalizmu.

Powell Skipiński, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, zauważył, że polski papież skupił się na swoich działaniach przeciwko dyktaturze z moralnego punktu widzenia i że był w stanie „przełamać moralną dominację konsumenta i sprowokować moralny kryzys”. systemu sowieckiego”. I jego imperium ”.

Jose Luis Orella, prezes Historii, Pamięci i Tożsamości Instytutu Studiów Historycznych CEU, wykorzystuje wydarzenia historyczne Jana Pawła II do zilustrowania sukcesu „ponownego zasiania. Ewangelii”.

Marcin Kaźmierczak, profesor literatury UAO CEU i dyrektor Katedry Literatury i Nauk Humanistycznych, podkreślił, że Wojtyła był osobą, która miała do czynienia z „bólem, cierpieniem i cierpieniem”.

READ  Polska rządząca prawicowa koalicja traci większość w parlamencie - New Indian Express