22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Państwa NATO rozpoczynają wysyłanie samolotów F-16 na Ukrainę – DW – 07.10.2024

Państwa NATO rozpoczynają wysyłanie samolotów F-16 na Ukrainę – DW – 07.10.2024

Kraje NATO Sekretarz stanu USA Anthony Blinken ogłosił dzisiaj, w środę (7.10.2024), że rozpoczęli wysyłanie myśliwców F-16 na Ukrainę.

Dodał: „Tak jak ustaliliśmy, obecnie trwa transfer samolotów F-16 pochodzących z Danii HolandiaBlinken powiedział podczas szczytu wojskowego NATO w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych.

Niedługo potem ukraiński prez Wołodymyr Zełenski Wyraził wdzięczność za przekazanie bojowników. Na portalu społecznościowym „X” powiedział: „Dziękuję Stanom Zjednoczonym, Danii i Holandii za podjęcie praktycznych działań, aby osiągnąć cel wszystkich Ukraińców: wzmocnienie ukraińskich sił powietrznych samolotami F-16”.

NATO: Ukraina jest na „nieodwracalnej ścieżce” w kierunku przyłączenia się do sojuszu wojskowego

Państwa NATO zebrane na szczycie w Waszyngtonie w najbliższą środę (7.10.2024) również zgodziły się co do tego. Ukraina Źródła dyplomatyczne wskazywały, że jest na „nieodwracalnej ścieżce” w stronę przyłączenia się do bloku.

„Będziemy nadal wspierać (Ukrainę) na jej nieodwracalnej drodze do pełnej integracji euroatlantyckiej, w tym członkostwa w NATO” – podają źródła 32 państw członkowskich w deklaracji końcowej, której przywódcy traktatów jeszcze formalnie nie przyjęli. .

NATO ma nadzieję, że Stany Zjednoczone pozostaną „silnym sojusznikiem” pomimo wyniku wyborów

Ze swojej strony Sekretarz Generalny NATO powiedział: Jensa StoltenbergaW środę w Waszyngtonie wyraził nadzieję, że Stany Zjednoczone pozostaną „silnym sojusznikiem” traktatu, niezależnie od wyniku listopadowych wyborów prezydenckich.

Dodał: „Mam nadzieję, że niezależnie od wyniku amerykańskich wyborów, Zjednoczone państwo „Nadal jesteśmy silnym i niezłomnym sojusznikiem NATO” – powiedział prasie na krótko przed szczytem wojskowym NATO.

p (AFP/Reuters/DPA/AFP)

READ  Hunter Biden pozywa Rudy'ego Giulianiego za „całkowite unicestwienie” jego cyfrowej prywatności | międzynarodowy