27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Paloma Alejandro: reumatolog

Wyzwaniem dla mnie jest uświadomienie sobie, że na wyspie jest wielu chorych młodych ludzi, którzy walczą, bo nie mogą dotrzeć na czas do specjalistów.

Dr Paloma Alejandro Silva, MD, reumatolog w Medycznej Grupie Badawczej Reumatologii Soto.

Dążenie do swoich celów było drogą, która poprowadziła dr Palomę Alejandro Silvę do sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Jedną z ról, które z dumą pełni reumatolog urodzona w San Juan, jest pomaganie pacjentom i dawanie przykładu swoim dzieciom.

medycyna w twoim życiu

Studiowanie medycyny było czymś, o czym decydowała dzisiejsza lekarka Paloma Alejandro Silva od najmłodszych lat. Niektóre zajęcia z nauk ścisłych pomogłyby jej zaangażować się w zawód i wiedziała, że ​​aby się tam dostać, musi się uczyć i ciężko pracować. „Myślę, że studiowanie nauk ścisłych w liceum polegało na tym, że zdałem sobie sprawę, że chcę iść do tego kierunku, a na studiach zawsze miałem ten cel. Nigdy nie robiłem sobie przerwy, więc zawsze pracowałem nad odniesieniem sukcesu w tym wszystkim” – mówi. ponieważ jest tak wiele Od ludzi, którzy do końca nie wiedzą, czego chcą się uczyć. Zawsze podobała mi się część o pomaganiu ludziom, część społeczna. ”, powiedział absolwent Szkoły Medycznej Uniwersytetu Portoryko w 2012 roku.

w Jego czwarty rok studiów W medycynie nadeszły rewelacje dotyczące specjalizacji. „To było wtedy, gdy byłem w szkole medycznej i zrobiłem fakultatywne, m.in Rotacja w reumatologii w centrum medycznym W przypadku dr. Villi to właśnie otworzyło mi oczy. Wtedy zdałem sobie sprawę, że chcę zostać reumatologiem, ponieważ jest to zawód, tak jak Sherlock Holmes jest specjalistą, w którym patrzy się na pacjenta w grupie w Ogólnie na wszystkich urządzeniach I możesz rozwiązać to pytanie, na które nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, a ja też lubię część dotyczącą autoimmunologii, immunologii zawodu, w którym trzeba naprawdę bardzo dobrze studiować, jak choroba wpływa na człowieka, aby wiedzieć, jakie leczenie zamierzasz im podać. ” wyjaśnił lekarz, który po Rezydencja z chorób wewnętrznych w Nowym Jorku, Badanie Specjalista Reumatologii w Medstar Washington Hospital Center/ Centrum Medyczne Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie.

READ  COVID-19: Badanie wykazało, że pełne szczepienia zmniejszyły śmiertelność o 96,6% w mieście Buenos Aires

Reumatologia to wyzwanie

Bycie reumatologiem to nie tylko ogromna odpowiedzialność dla tego lekarza, ale także wyzwanie ze względu na konkurencyjność tej dziedziny. Przeprowadzka z Portoryko i studiowanie w Stanach Zjednoczonych jako kobieta i Latynoska była jednym z pierwszych wyzwań, z jakimi musiała się zmierzyć. „Czasami stajesz się trochę rasistowski wśród kolegów z klasy za to, że jesteś Latynosem, nawet jeśli nie wierzysz, że nadal tam jest. A potem staram się pokazać wszystkim moim kolegom, że wszyscy są Amerykanami”. Jak sobie radziłeś? „Dobra, nauka i cholera. Pracuję długie godziny. Kolejnym wyzwaniem było wejście do reumatologii, która jest bardzo konkurencyjną specjalizacją. Alejandro Silva, który pracuje od 2020 roku z dr Oscarem Soto Raices w Soto-Raíces Mindful Rheumatix & Medical Research Grupie, odpowiedział: Kiedy oni wybiorą ciebie, musisz wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej i powinieneś otrzymać dobre oceny.

Wśród swoich osiągnięć zawodowych wyróżniła swoją pracę naukową w MedStar Washington Hospital Center / Georgetown University Medical Center, rolę zawodową, którą chce wkrótce wznowić w Portoryko. „Nadal uczę innych internistów, którzy szkolą się w tej specjalności. Mogłem się przedstawić, uczestniczyć w badaniach klinicznych i dzielić się wiedzą, aby pomóc w rozwoju wysokiej jakości reumatologów. W przyszłości chciałbym studiować tutaj w Portoryko i spróbować zatrzymać reumatologów, którzy szkolą się w których Wyspa Zaznaczył, że większość z nich wyjeżdża.

Jednym z aspektów reumatologii, który go niepokoi, jest obserwowanie wielu przypadków młodych ludzi z różnymi rodzajami chorób bez dostępu do specjalisty. „Wyzwaniem dla mnie jest uświadomienie sobie, że jest tam wielu chorych młodych ludzi Wyspa Ci, którzy cierpią, bo nie są w stanie dotrzeć na czas do specjalistów. Natknąłem się na wiele przypadków młodych dziewcząt z toczniem lub innymi schorzeniami, które miałem i zdałem sobie sprawę, że rzeczywistość jest inna” – powiedział.

READ  Chelsea kończy rok budżetowy 2020-2021 z deficytem w wysokości 196,7 mln USD

otoczony rodzinną miłością

Od strony rodziny powiedziała, że ​​była „otoczona wielką miłością” i wieloma kobietami, ponieważ ma siostrę bliźniaczkę i jeszcze jedną młodszą siostrę. Wyszła za mąż za chirurga szczękowo-twarzowego i ma dwoje dzieci: dwuletniego chłopca i pięcioletnią dziewczynkę. W rzeczywistości duża część decyzji o powrocie do ojczyzny polegała na możliwości wychowania potomstwa na ziemi Portoryko. „Byliśmy już w USA od wielu lat i chcieliśmy je wychować w Portoryko. Jako kobieta to priorytet, nasze dzieci. Naucz je, że można być kobietą i pracować, a także być matką. Ale ja też poczułem (kiedy wróciłem), że mogę przynieść coś innego Wyspa, aby pomóc Portorykańczykom, ponieważ każdego roku wyjeżdża coraz więcej lekarzy i myślę, że może bardziej tu mogę pomóc niż tam – skomentował.

Powiedziała, że ​​od rodziców nauczyła się ufać sobie, że osiągnie wszystkie swoje cele. „Dali mi pewność siebie i poczucie własnej wartości. Aby mieć pewność i nie poddawać się, aby osiągnąć zamierzone cele” – zauważył.

Zapytany, którą osobę najbardziej podziwia, nie zawahał się odpowiedzieć „Mamo” na poziomie osobistym. Zawodowo, choć jest podziwiany przez wiele osób, są tacy, którzy na co dzień starają się naśladować. „Mam mentorów w Stanach, ale jest ktoś, kto, jak mówią, był moim mentorem i staram się go naśladować każdego dnia. Nazywa się Florina Constantinescu, jest reumatologiem i ma rodzinę, ale jest taka osoba, która wszystko równoważy i robi wszystko dobrze – dodała. W wolnym czasie lubi pilates i modę.

Alejandro Silva dąży do zachowania równowagi między rodziną a karierą. „Mieli dobrą równowagę, stabilny dom, a także kontynuowali pracę. Wierzę również, że częściowo będąc kobietą można odnieść sukces zawodowy, ale także rodzinę, ponieważ miałem dzieci podczas treningu, więc Myślę, że wszystko jest możliwe” – podsumowała.

READ  Poznaj najnowsze trendy szkoleniowe