2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

PAHO/WHO otrzymuje uznanie za wsparcie 8th Ibero-American Summit on Family and Community Medicine – PAHO/WHO

Gwatemala, listopad 2022 r. (PAHO/WHO) – W ramach podpisania międzyinstytucjonalnej deklaracji i porozumienia między WONKA (Światowa Organizacja Lekarzy Rodzinnych), Iberoamerykańską Federacją Medycyny Rodzinnej i Społecznej (CIMF), oraz Ministerstwo Zdrowia Publicznego i Pomocy Społecznej (MSPAS) oraz Gwatemalski Instytut Zabezpieczeń Społecznych (IGSS), produkt 8. Iberoamerykańskiego Szczytu Medycyny Rodzinnej i Społecznej, który odbył się w tym kraju w dniach 10 i 11 listopada, zapewnił zespół Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia (PAHO/WHO) w Gwatemali, do wsparcia technicznego przedstawionej strategii.

W związku z tym dr Gerardo Alfaro, przedstawiciel Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia / WHO w Gwatemali, powiedział, że „wspólna praca pozwoliła nam ustalić ciekawy program działań przed szczytem, ​​w którym uznane międzynarodowe osobistości medycyny rodzinnej z doświadczeniem oraz przebiegu transformacji systemów opieki zdrowotnej w wielu krajach Regionu, przyczyniając się do ich interwencji w celu podkreślenia politycznego i strategicznego znaczenia, jakie szczyt ma dla Gwatemali.

Dr Alfaro dodał, że inicjatywa zorganizowania ósmego szczytu w Gwatemali jest wynikiem wysiłków międzyinstytucjonalnego okrągłego stołu, złożonego z MSPAS i IGSS, który postanowił kontynuować wspólne wysiłki na rzecz promowania i podtrzymywania przemian wymaganych przez narodowy system zdrowia.

„Szczyt był platformą realizacji politycznego, szczerego i wyraźnego zobowiązania zarówno Ministra Zdrowia, jak i Przewodniczącego Rady Dyrektorów IGSS, do szkolenia specjalistów w zakresie zdrowia rodziny i społeczności, po raz pierwszy w historii Gwatemali, ale także w celu wygenerowania szeregu inicjatyw mających na celu stworzenie krajowej polityki, która umożliwi postęp w kierunku transformacji krajowego systemu opieki zdrowotnej” – powiedział dr Alfaro.

READ  Test wirusowy dzisiaj | Wybierz symbol, który wpadnie Ci w oko, a odkryjesz swój słaby punkt | Test psychologiczny | Test psycho-emocjonalny | Argentyna | Kolumbia | Meksyk | Stany Zjednoczone | nda nnrt | Meksyk