28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oto historia Victora Escobara, Kolumbijczyka, który 7 stycznia otrzyma eutanazję

Eutanazja Victora Escobara zaplanowana jest na piątek, 7 stycznia, po dwóch latach prawnych batalii. Zdjęcie: plik prywatny

Wiktor Escobar Zdecydował się umrzeć 7 stycznia. Zrobił to po ponad roku, w którym oprócz cierpienia na własne choroby, walczył o prawo pożegnania się z tym światem, kiedy tylko chciał, pozostawiając precedens, o którym zawsze można było mówić: bycie pierwszym łacinnikiem Amerykanin otrzyma eutanazję, nie będąc w końcowej fazie.

W wieku około 61 lat pożegna się z życiem, tym, które dało mu szansę zobaczyć dorastającą czwórkę dzieci, bo jest zmęczony trudnościami w oddychaniu POChP – POChP – i dolegliwościami osób z cukrzycą, ciężkie zapalenie stawów, depresja i paraliż Lewa półkula – porażenie lewej części ciała.

Victor Escobar wolałby umrzeć, niż żyć niegodnym życiem A jego kontrowersyjną decyzją jest oklaski.

Zrobi to w pierwszy piątek 2022 roku, po spędzeniu czasu ze swoją 15-letnią partnerką Dianą Nieto i jej dziećmi w rodzinnym Cali, aż do późnego popołudnia. Około 15:40 przyjeżdżał do domu, by wypowiedzieć kilka słów przed kamerami medialnymi, po czym szedł do IPS, który wolał zatrzymać jego nazwisko w areszcie, aby komisja lekarska mogła Zrób tak. Ingerowanie w osobę, która zakończy jego egzystencję.

Pożegna się także bez rządu krajowego, być może w niezgodzie z jego decyzją, może obojętnie, po tym, jak ją napisał lub zadzwonił, jak komentował jego prawnik w mediach społecznościowych: Luis Giraldo Czarnogóra. Kto pamięta, że ​​Victor był burmistrzem stolicy Valle del Cauca, Jorge Ivanem Ospina, aby upewnić się, że zrozumiał jego intencję: „Życie wiąże się z jakością życia, umiejętnością cieszenia się nim bez bycia osobą niesamodzielną, bez cierpienia z bólu i w tym sensie Rozumiem decyzję pana Escobara. Jeśli to twoja decyzja, ponieważ twoja jakość życia została podważona, całkowicie rozumiem.

Victor Escobar w towarzystwie swojego prawnika Luisa Giraldo Montenegro.
Victor Escobar w towarzystwie swojego prawnika Luisa Giraldo Montenegro.

Przedstawiciel Juan Fernando Reyes-Curie również poświęcił kilka słów Victorowi za jego odwagę, który w 2021 r. przedstawił przed Kongresem Republiki ustawę regulującą eutanazję, choć została ona wykluczona w listopadzie ubiegłego roku.

READ  Chińczyk wykorzystał technologię rozpoznawania twarzy, aby ukraść swojej byłej dziewczynie ponad 20 000 dolarów

„Cieszę się, że jego decyzja została wreszcie uszanowana.Wszyscy Kolumbijczycy powinni mieć prawo decydować, czy żyć z cierpiącymi. Albo umrzeć z godnością. Jego operacja miała niepotrzebne przeszkody, więc żaden inny Kolumbijczyk nie mógł przejść przez to samo”.

Komplikacje zdrowotne Victora Escobara pojawiły się, gdy miał zaledwie 24 lata. W tym czasie jako kierowca traktora, który poznał w Kolumbii, Ekwadorze, Peru i Wenezueli, został zmiażdżony przed samochodem po przetoczeniu się kolegi. W rezultacie musiał przejść Trzy operacje kręgosłupa.

Kilkadziesiąt lat później, między 2007 a 2008 rokiem, cierpiała Udary sercowo-naczyniowe, czyli zatrzymanie przepływu krwi w mózgu, skutkujące lewą hemiplegią. W 2015 roku zdiagnozowano u niego Epoc, w wyniku jego życia jako palacza i pracy w fabryce, w której przetwarzano azbest, który powoduje między innymi zwłóknienie mięśni i raka płuc, według Światowego Zdrowia Organizacja (WHO).

Victor Escobar i jego partnerka Diana Nieto.  Zdjęcie zaczerpnięte z sieci społecznościowych Víctor
Victor Escobar i jego partnerka Diana Nieto. Zdjęcie zaczerpnięte z sieci społecznościowych Víctor

Wychodząc z tych warunków, a także trudności z utrzymaniem się, czego dowodem była potrzeba całodobowej pielęgniarki, czyli 8 października 2020 r., został przyjęty do Fundacja Valle del Lilly, wniosek o eutanazję, który został odrzucony przez komisję lekarską, uznając, że nie był on śmiertelnym pacjentem, co jest wymogiem zapisanym w orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego T-970 z 2015 r. dotyczącym poddania się wspomnianej interwencji.

Po ostatniej legalnej bitwie 9 grudnia 17 Okręgowy Sąd Cywilny w Cali Nowy komitet naukowy zostaje powołany, aby pomóc Victorowi umrzeć z godnością. Zrobiłem to na podstawie Rezolucja 971 z 2021 r Wydane przez Ministerstwo Zdrowia, które określa cztery warunki ubiegania się o eutanazję: 1) dobrowolna, jasna i świadoma zgoda 2) diagnoza poważnego i nieuleczalnego uszkodzenia ciała lub choroby 3) uznanie cierpienia za niezgodne z ideą godne życie i 4) zabieg musi przeprowadzić lekarz.

Czytaj: