20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oto 3 zabiegi na pozbycie się muszek owocowych

Oto 3 zabiegi na pozbycie się muszek owocowych

Jak trzymać muchy z dala od kuchni: Oto 3 sposoby na pozbycie się muszek owocowych

W określonych porach roku muchy odwiedzają nas bez ostrzeżenia, stając się niechcianymi lokatorami i prawie niemożliwymi do utrzymania z dala od naszych domów. Więc dzisiaj się dowiesz Jak odstraszyć muchy w kuchni Dzięki 3 skutecznym zabiegom, aby położyć temu kres.


Muszki owocowe, znane również jako Muszka owocowa czarnobrzuchy Muchy octowe lub muszki octowe to małe, jasnobrązowe muchy, które przyciągają wilgoć, dojrzałe owoce, resztki lub rozkład jedzenia, soki owocowe, słodkie napoje, piwo i ocet.

Dlaczego pojawiają się muszki owocowe?

Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy upały są najwyższe, poziom wilgotności jest bardzo wysoki i oczywiście, gdy standardy higieny są znacznie niższe od pożądanych, pozostawiając ślady jedzenia i odpadów, które działają jak magnes dla tych niechcianych owadów.

Rozwiązanie 1 w celu wyeliminowania owadów owocowych za pomocą octu jabłkowego

W szklanej misce wymieszaj szklankę gorącej wody z połową szklanki octu jabłkowego. Montuje się idealnie i uszczelnia plastikową folią. Zrób kilka dziur, żeby mogło oddychać i zostaw na noc. Następnego ranka Twoja kuchnia będzie wolna od nich.

@alejandrafahej Pożegnanie z muszkami owocowymi ✨#Muszki owocówki #fruitflieshack #superbohaterowie #wskazówki domowe #fyp ♬ Wyprzedane – Devin Kennedy

Rozwiązanie 2 w celu wyeliminowania owadów owocowych za pomocą detergentów

W misce wymieszaj 1 część octu jabłkowego z 2 częściami wody, 2 łyżkami detergentu i 2 łyżkami cukru. Przykryj szczelnie folią i wykonaj kilka otworów, aby zapewnić wentylację. Umieść go w tej części domu, w której chcesz odstraszyć irytujące muszki owocowe. Stale sprawdzaj pułapki, ponieważ złapanie tych owadów może zająć dzień lub dwa.

@gia_alfieri Rozwiązanie na muszki owocowe! To naprawdę działa, obiecuję! Wiem, że mam szminkę na zębach, ale najważniejsze jest, żebyś wypróbował tę sztuczkę #Muszki owocówki #Komary #komary owocowe #superbohaterowie #pułapka na muchy ♬ Muzyka estetyczna (zremasterowana 2022) – Bebo

Rozwiązanie 3, aby wyeliminować owady owocowe za pomocą lawendy

Zagotuj szklankę wody z 10 kwiatami lawendy lub 30 kroplami olejku z tej rośliny. To przyniesie skupienie. Pozostawić do ostygnięcia, a następnie przenieść do miski z butelką ze spryskiwaczem i szklanką zimnej wody i alkoholu etylowego. Umieść go na noc w zlewach i odpływach w kuchni i łazience, aby trwale pozbyć się tych irytujących owadów.

READ  W rytmie cumbii i w środku dyskoteki; Członkowie rodziny żegnają imprezowicza (wideo).

@valbarrales Najlepszy trik na odstraszanie much i komarów 🪰🏡 #czyszczenie #Pościg #On leci #komary owocowe #Rafinerie #rada #dom #Domowe sposoby #Valparales #youngsrajoven #Porady i wskazówki #niezależnydorosły #Młody #Lord_Society ♬ oryginalny dźwięk – Val Barrales-Tips de #srajoven
Jak pozbyć się much z kuchni: 3 sposoby na pozbycie się muszek owocowych / Fot. Karolina Grabowska na Pexels

W Directo al Paladar México możesz przeczytać także | Jak pozbyć się muszek owocowych