29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ostrożność dotycząca konieczności wykonywania badań w kierunku COVID19 u pacjentów po przeszczepie ze względu na jego działanie immunosupresyjne

Ta analiza przypadku pokazuje różnorodne objawy, nasilenie kliniczne i przebieg choroby u chorych po przeszczepie.

Statystyki z sieci narządów i przeszczepów pokazują, że w Portoryko na narząd czeka około 351 osób.

Badanie 13 pacjentów, którzy przeszli przeszczep serca, podnosi potrzebę przeprowadzenia przez lekarzy zabiegu na dużą skalę Metoda badania COVID-19 ze względu na wpływ wirusa na immunosupresję tych pacjentów, wśród których odnotowano zgony.

Odnotowano 13 przypadków pacjentów po przeszczepieniu białego serca (Irańczyków) zakażonych COVID-19 między grudniem 2019 r. a październikiem 2020 r. Średni wiek pacjentów wynosił 43,7 lat (19 do 65 lat); Siedmiu (70%) stanowili mężczyźni, od których zebrano dane demograficzne i przeanalizowano ich obraz kliniczny, wyniki badań laboratoryjnych, leczenie szpitalne i ambulatoryjne.

Podobnie wszyscy ci pacjenci przeszli RT-PCR z wymazem z nosogardzieli.

Ta analiza przypadku pokazuje różnorodne objawy, nasilenie kliniczne i przebieg choroby u tych pacjentów po przeszczepieniu, którzy zachorowali na COVID19, w tym dziesięciu pacjentów hospitalizowanych i trzech pacjentów ambulatoryjnych. Jeden pacjent zmarł i żaden z nich nie doświadczył epizodu klinicznie oczywistego odrzucenia” – wyjaśniają autorzy.

Innym składnikiem, który odkryli, było to, że immunosupresanty stosowane u tych pacjentów w celu zapobiegania i leczenia odrzucenia przeszczepów serca czyniły tych pacjentów bardziej podatnymi na powikłania infekcyjne, w tym te o charakterze płucnym, które są większe. Wpływ na zachorowalność i śmiertelność.

„I dlatego, biorca przeszczepu narządu Ciała stałe (SOT), w tym biorca przeszczepu serca (HTx), podatny na COVID-19, ze względu na Ryzyko infekcji spowodowanej immunosupresją oraz obecność chorób współistniejących” – podkreślili.

Autorzy tego łańcuch z nim Zdali sobie sprawę, że immunosupresja może chronić przed burzą cytokin i ograniczeniami badanej próbki, chociaż podkreślili również znaczenie utrzymania Testowanie przepływu tego typu populacji przed różnymi prezentacjami, w których może objawiać się COVID19.

READ  Hiszpania odnotowuje najniższy wskaźnik zarażenia wirusem Corona od ponad roku, wynoszący 91 przypadków na 100 000 mieszkańców | Społeczność

dostęp do nauki Tutaj