3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ostatnia minuta strzelaniny szkolnej w Ovaldi w Teksasie: co najmniej 21 zabitych

Napastnik Uvalda wysłał przerażające wiadomości o zbliżającym się ataku na dziewczynę, którą poznał online

Na kilka minut przed śmiertelnym atakiem w Ovaldi w Teksasie napastnik Salvador Ramosrzekomo wysłał serię upiornych wiadomości tekstowych do dziewczyny, którą poznał w Internecie, opisując, jak właśnie zastrzelił swoją babcię i był w drodze na „strzelanie do szkoły podstawowej”.

Według materiału przejrzanego przez CNN i wywiadu z nastolatką, która powiedziała, że ​​kontaktowała się z napastnikiem od tygodni, Ramos skarżyła się, że jej babcia „rozmawiała przez telefon z AT&T w sprawie mojego telefonu”.

Tekst: „To denerwujące”.

Sześć minut później napisał: „Właśnie strzeliłem babci w głowę”.

Kilka sekund później powiedział: „Będę kręcić w szkole podstawowej (teraz)”.

Został wysłany o 18:21 czasu środkowoeuropejskiego (CET), czyli 11:21 czasu środkowoeuropejskiego (CT) w Teksasie. To była jego ostatnia wiadomość do dziewczyny.

15-latka, która mieszka we Frankfurcie w Niemczech, powiedziała, że ​​9 maja zaczęła rozmawiać z Ramosem w aplikacji społecznościowej. Ramos wysłał filmiki z selfie dziewczyny i omówił plan odwiedzenia jej w Europie, zgodnie z filmami i wiadomościami tekstowymi.

W jednej z wiadomości wysłał jej zrzut ekranu przedstawiający trasę lotu Google z pobliskiego San Antonio. „Niedługo tam będę” – napisał.

Strzelec Uvalde opublikował zdjęcie broni 0:50

Powiedziała, że ​​Ramos powiedział jej w poniedziałek, że otrzymał paczkę amunicji.

Powiedziała, że ​​powiedział jej, że kule rozszerzą się, kiedy kogoś trafią.

W pewnym momencie dziewczyna zapytała go, co planuje zrobić. Powiedziała, że ​​powiedział jej, że to niespodzianka i „po prostu poczekaj”.

Powiedziała, że ​​we wtorek o 11:01 czasu PT Ramos zadzwonił do niej i powiedział, że ją kocha. Około pięć minut później, o godzinie 11:06, tomograf komputerowy wysłał jej SMS-a z informacją, że zastrzelił jej babcię.

Dziewczyna, która dała matce pozwolenie na wywiad, powiedziała, że ​​codziennie rozmawia z Ramosem na FaceTime. Powiedziała, że ​​skontaktowała się z nim również za pośrednictwem aplikacji społecznościowej na żywo o nazwie Yubo i grała z nim w aplikacji do gier o nazwie Plato. Powiedziała, że ​​w ich rozmowach pytał ją o jej życie w Niemczech. „Wyglądał na szczęśliwego i swobodnie rozmawiającego ze mną”, powiedziała dziewczyna. Powiedziała, że ​​powiedział jej, że spędza dużo czasu samotnie w domu.

READ  Ómicron powoduje śmierć niezaszczepionej pary, a ich dzieci myślą | Wiadomości z Meksyku

Jednak niepokoiły ją inne wiadomości tekstowe. Powiedziała, że ​​w jednym przypadku powiedział jej, że „wrzuca martwe koty do domów”.

Powiedziała, że ​​odniosła wrażenie, że trzyma się dla siebie.

„Za każdym razem, gdy z nim rozmawiałam, nie miał żadnych planów ze swoimi przyjaciółmi” – powiedziała.