18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oshi no Ko wdaje się w gorące kontrowersje – Kudasai

Oshi no Ko wdaje się w gorące kontrowersje – Kudasai

Jak wielu z was już wie, incydent „niemal samobójczy”. Akane Kurokawa W komponowaniu anime Oshi no ko Opiera się na prawdziwej historii, a konkretnie o wypadku, który doprowadził do samobójstwa wojownika Hana Kimura w 2020 r. Wygląda jednak na to, że przedstawienie tej historii w Oshi no Ko nigdy nie zostało zgłoszone matce zmarłego, która wyraziła swoją ostrą krytykę produkcji. Zostało to zgłoszone przez moderatora Myjitsu:

«Oshi no Ko przyciąga uwagę jako jedna z najlepszych serii anime bieżącego sezonu. Jednak treść szóstego odcinka, który został wyemitowany 17 maja, już teraz budzi kontrowersje w Internecie ze względu na jego związek z samobójstwem Hany Kimury po tzw. „Tokyo Terrace House Incident”.».

«Należy pamiętać, że „Oshi no Ko” to historia, która ma na celu przedstawienie ciemnej strony japońskiego przemysłu rozrywkowego, ze szczególnym uwzględnieniem charyzmatycznych dzieci idoli. W szóstym odcinku główny bohater Akua Hoshino kontynuuje swój udział w reality show, którego celem jest wzbudzenie miłości wśród grupy młodych mężczyzn. Jedna z uczestniczek, Akane Kurokawa, próbuje odcisnąć swoje piętno na publiczności, ale dochodzi do wypadku, w wyniku którego inna dziewczyna zostaje kontuzjowana. Jest zasypywana ostrymi komentarzami widzów w mediach społecznościowych i dochodzi do próby samobójczej.».

«Ten odcinek był szeroko chwalony przez fanów „Oshi no Ko”, którzy pamiętają go już od czasu opublikowania w oryginalnej mandze, ale niektórzy wiedzą, że jest oparty na prawdziwej historii, znanej jako „Incydent w Tokyo Terrace House”. Innymi słowy, fakt, że uczestnik reality show chce popełnić samobójstwo po otrzymaniu fali negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych, jest identyczny z tym, co skłoniło wojowniczkę Hanę Kimurę do popełnienia samobójstwa w 2020 roku.».

«Kontrowersje dotarły do ​​uszu Kyoko Kimury, matki Hany Kimury. Na własnym koncie na Twitterze, Kyoko Skrytykowali, że stworzyli historię opartą na incydencie w Terrace House Kyoko, który doprowadził do samobójstwa jego córki: „Czy oni nie myślą, że ludzie, którzy lubią Hannah, będą się z tym źle czuć?” Skrytykowała również fakt, że te daty zostały wybrane na emisję odcinka, ponieważ przypada ona w rocznicę śmierci Hany Kimury 23 maja.».

  • «Używając prawdziwych historii, bez względu na to, jak bardzo ci, którym zależy na Hannah, mogą nas skrzywdzić. Czy myślałeś o tym wcześniej? I tak daleko od nadawania wszystkiego teraz, tak blisko rocznicy jego śmierci? Tylko po to, żeby zwiększyć sprzedaż, żeby stać się wirusowym, zrobili, co chcieli. Z głębi serca gardzę nimi.».

«Co więcej, według Kyoko, treść pokazana w odcinku „Oshi no Ko” jest nie tylko podobna do incydentu Terrace House Tokyo, ale „Szczegóły wymienione w wywiadach zostały wykorzystane bez zmian„. Dodatkowo zauważył, że produkcja nigdy nie powiedziała mu, że zamierzają zrobić historię opartą na samobójstwie jego córki.».

  • «Kazali mi przejrzeć szczegółowe podsumowanie, co zrobiłem na kilku stronach. Struktura przedstawienia rzeczywistości, problemów, tego, co wydarzyło się w incydencie itp. Rzeczy, o których rozmawialiśmy w wywiadach, są tam sfilmowane».

«Nie wiadomo, w jakim stopniu historia „Oshi no Ko” została oparta na incydencie Terrace House Tokyo, ale w Internecie pojawiło się wiele pozytywnych i negatywnych komentarzy. Ponadto fani „Oshi no Ko” robią teraz to samo z samą Kyoko Himurą, obrażając ją w mediach społecznościowych.».

READ  Kate del Castillo po raz ostatni świętowała Boże Narodzenie w swoim domu w Meksyku

«Przede wszystkim odcinki „Oshi no Ko” mają pokazywać wpływ mediów społecznościowych i tragedie, jakie mogą powodować. Jednak prawda jest taka, że ​​widzowie, którzy powinni byli zrozumieć tę historię, robią dokładnie to, czego nie powinni.».

«Na szczęście wśród fanów są ludzie z mózgiem, którzy zostawili komentarze typu:Czy oni niczego się nie nauczyli od Oshi no Ko?„;”Otaku wydają się tak głupi, że niczego się nie nauczyli z Epizodu VI„;”Otakusy pobiły załamaną rodzinę Hany Kimury, czyż nie mają odrobiny moralności? Nikt nie rzuciłby kamieniem w kogoś, kto stracił córkę i narzekał, że zobaczył jej historię przedstawioną w serialu anime, prawda?».

«W ostatnich latach nie było zaskoczeniem, że niektóre serie anime wykorzystywały wydarzenia z życia wzięte do przedstawiania ich w animacji. Na przykład, Film Makoto Shinkai „Suzume no Tojimari”, główny wątek fabularny filmu, oparty jest na trzęsieniu ziemi w Wielkiej Japonii w 2011 roku. Przed tym, „Mawaru Penguindrum” Iunihiko Ikuhary również przedstawia atak gazowy sarinem w tokijskim metrze w 1995 roku.».

«Wszystko to samo w sobie budziło kontrowersje, ale ważne jest, aby twórcy starali się stawić czoła rzeczywistości, podejmując ryzyko. Fani upierający się, że „fakt i fikcja są czymś odrębnym”, a następnie posuwający się do znieważenia zaangażowanych w to osób, są raczej obrazą działań i intencji twórców, których tak bardzo powinni podziwiać.».

fontanna: mejitsu