2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oscar Rivas obroni w lutym tytuł mistrza świata w wadze brydżowej

WARSZAWA, 10 listopada Kolumbijski Oscar Rivas po raz pierwszy obroni tytułu brydżowego World Boxing Council (WBC) przeciwko Polakowi Łukaszowi Różańskiemu 25 lutego w Rzeszowie.

Polski promotor Andrzej Wasilewski ogłosił na Twitterze, że WBC zaakceptowało walkę między 28 zwycięstwami (22 nokauty plus jedna porażka), 35-letnim Rivasem i 14 zwycięstwami, 13 nokautami i niepokonanym Różańskim.

Będzie to pierwsza obrona tytułu mistrza świata w tej kategorii wagowej w historii – pomiędzy wagą cruiser (do 91 kg) a wagą ciężką – po jej utworzeniu przez WBC w 2020 roku. W październiku 2021 roku Rivas został ogłoszony jego następcą. Pierwszy mistrz świata w tej dywizji po pokonaniu Ryana Rosicka jednogłośną decyzją.

Rivas, który kilkakrotnie reprezentował Kolumbię w boksie olimpijskim, przeszedł na zawodowstwo w 2009 roku i będzie rywalizował w wadze ciężkiej do 2021 roku.

W 2019 roku wygrał przez TKO w 12. rundzie z byłym zawodnikiem wagi ciężkiej Bryantem Jenningsem; Jego jedyna strata w karierze nastąpiła w 2019 roku, jednogłośną decyzją przeciwko brytyjskiemu Dillian Whyte’owi, i od tego czasu walczył dwukrotnie, ostatnio przeciwko Rosickowi.

Teraz, w swojej pierwszej obronie tytułu, Kolumbijczyk zmierzy się z 35-letnim niepokonanym Jukasem Rojanskim, który w przeszłości zmierzył się z dwoma byłymi pretendentami do tytułu wagi ciężkiej.

W 2017 znokautował Alberta Sosnowskiego w 2 minuty, a w swojej ostatniej walce, w maju 2021, pokonał przez nokaut Artura Spilkę w pierwszej rundzie.

Rozansky powiedział mediom, że planuje rozpocząć treningi do walki z Rivasem 20 listopada jako drugie przygotowanie do walki z Rivasem, ponieważ dwaj bokserzy mają spotkać się na początku sierpnia w Cali w Kolumbii. Turniej został odwołany z przyczyn organizacyjnych. EFE

lo/dżem/jad

READ  Polonia vs Inglaterra: Robert Lewandowski pidió respeto para los ingleses arrodillados | deportacje