28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Organizacja Narodów Zjednoczonych skorygowała liczbę ofiar śmiertelnych w Libii i obecnie podaje, że wynosi ona prawie 4000

Organizacja Narodów Zjednoczonych skorygowała liczbę ofiar śmiertelnych w Libii i obecnie podaje, że wynosi ona prawie 4000

(CNN) — Jak wynika ze zmienionego i zaktualizowanego raportu Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Spraw Humanitarnych (OCHA), Organizacja Narodów Zjednoczonych skorygowała poprzednią liczbę ofiar śmiertelnych powodzi w Libii.

Organizacja Narodów Zjednoczonych twierdzi obecnie, że co najmniej 3958 osób zginęło w Libii w wyniku powodzi, powołując się na Światową Organizację Zdrowia ONZ. Zmieniony raport wskazuje również, że ponad 9 000 osób nadal jest zaginionych.

Biuro Koordynacji Pomocy Humanitarnej stwierdziło w swoim wstępnym raporcie w sobotę, że co najmniej 11 300 osób zginęło w Dernie w Libii w wyniku niszczycielskich powodzi. Biuro Koordynacji Spraw Humanitarnych przytoczyło dane dotyczące libijskiego Czerwonego Półksiężyca zawarte w sobotnim raporcie.

„Będziemy korzystać z liczb, które właśnie zostały zweryfikowane przez Światową Organizację Zdrowia” – powiedział w niedzielę CNN Farhan Haq, zastępca rzecznika Sekretarza Generalnego ONZ.

Libijskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca poinformowało w niedzielę CNN, że nigdy nie ujawniło Organizacji Narodów Zjednoczonych wysokiej liczby ofiar śmiertelnych powodzi w Dernie.

Zapytany, w jaki sposób i dlaczego ONZ błędnie podała liczbę ofiar śmiertelnych, Haq odpowiedział: „W przypadku wielu różnych tragedii rewidujemy nasze liczby. I właśnie to się tutaj dzieje.”

„Standardowa procedura polega na tym, że współpracujemy z różnymi stronami, aby upewnić się, że nasze dane zostały zweryfikowane. Kiedy przeprowadzamy te audyty, dzieje się tak dlatego, że nasze dane zostały zweryfikowane” – wyjaśnił Haq.

Zastępca rzecznika powiedział, że dane dotyczące ofiar śmiertelnych są zmienne, „mogą wzrosnąć lub spaść”.

READ  Komisja Gospodarcza Ameryki Łacińskiej i Karaibów spodziewa się, że PKB Meksyku wzrośnie w tym roku mniej niż Wenezueli