23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Około 900 000 lat temu ludzkość była na skraju wyginięcia.

Około 900 000 lat temu ludzkość była na skraju wyginięcia.

Od wielu lat naukowcy są zaintrygowani tą luką Zapisy kopalne Afryki i Eurazji w porównaniu do współczesnego człowieka. W czasopiśmie opublikowano jednak nowe badanie Nauki Wydaje się, że dzięki temu zmieni się nasze rozumienie wczesnej historii ludzkości Nowa metoda zapewniła kuszący wgląd w mroczny rozdział w historii ludzkości.

Około 900 000 lat temu ludzkość była na skraju wyginięcia.Podróż w połowie / Sarah Romero

Czy ludzkość naprawdę wyginęła?

Zastosowanie nowej technologii tzw com.fitcoal (Nieskończenie szybki proces fuzji) i sekwencje genomu współczesnego człowieka, naukowcy z East China Normal University opracowali model, który pozwala przyjrzeć się pochodzeniu współczesnych genów i wykorzystać je do oszacowania wielkości przeszłych populacji.. Wykorzystali swój model do analizy DNA 3154 współczesnych ludzi. Odkryj populacje afrykańskie i nieafrykańskie Pierwsi ludzie prawie wyginęli 900 000 lat temuKiedy populacja naszych przodków została zmniejszona do zaledwie 1280 osobników.

To było niesamowite znalezisko. Nasi pierwsi przodkowie byli świadkami niesamowitego wydarzenia, podczas którego pozostało tylko tysiąc białych ludzi, którzy nieśli pochodnię ludzkości. przez zdumiewające 117 000 lat. (Wąskie gardła demograficzne, jak wiadomo z dramatycznego spadku liczebności grup, nie są rzadkością.)

Po prawej stronie pokazano przerwę w skamielinach hominina afrykańskiego i szacowany okres fuzji chromosomów.Nauki

Co może być przyczyną tej katastrofy?

Naukowcy uważają, że ekstremalne zjawisko pogodowe mogło spowodować wąskie gardło, które prawie zniszczyło linię naszych przodków. Zlodowacenia w tym okresie spowodowały zmiany temperatury i poważne susze. „Liczby, które wyłaniają się z naszego badania, są zgodne z danymi dotyczącymi gatunków obecnie zagrożonych wyginięciem”.powiedział profesor Giorgio Manzi, antropolog z Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie i główny autor badania.

Wyniki wykazały znaczne wąskie gardło populacji w okresie od około 930 000 do 813 000 lat temu.Oznacza to obecną utratę różnorodności genetycznej aż o 65,85 proc. Ta dramatyczna strata wiele mówi o wytrwałości naszych wczesnych przodków.

ciekawie, Wydaje się, że to genetyczne wąskie gardło wywołało dramatyczną walkę o przetrwanieKtóre mogą odegrać kluczową rolę w tworzeniu współczesnych chromosomów ludzkich. Chromosom 2. Ludzie mają 23 pary chromosomów; Wszyscy inni żyjący dzisiaj ludzie, w tym wielkie małpy człekokształtne, mają 24. Wydaje się, że powstawanie chromosomu 2 jest motorem, który zapoczątkował inną ścieżkę ewolucyjną.

„Nowe odkrycie otwiera nową dziedzinę ewolucji człowieka, ponieważ rodzi wiele pytań” – wyjaśnił główny autor Yi Hsuan Pan, ekspert w dziedzinie genomiki rozwojowej i funkcjonalnej na East China Normal University (ECNU). „Na przykład, gdzie mieszkają te osoby i jak poradziły sobie z problemem? Katastrofalne zmiany klimatyczne Naukowcy zastanawiają się, czy dobór naturalny w wąskim gardle przyspieszył ewolucję ludzkiego mózgu.

Zapis kopalny z tego okresu jest skąpy.

Wydaje się, że upadek liczebności tych przodków zbiega się z dramatycznymi zmianami w globalnym klimacie, które przekształciły epoki lodowcowe w wydarzenia długoterminowe, niższe temperatury powierzchni morza i możliwą przedłużającą się suszę w Afryce i Eurazji.

„Te wyniki to dopiero początek. Przyszłe cele związane z tą wiedzą mają na celu namalowanie pełniejszego obrazu ewolucji człowieka w okresie przejściowym od wczesnego plejstocenu do środkowego plejstocenu, co z kolei będzie w dalszym ciągu odkrywać tajemnicę wczesnego pochodzenia i ewolucji człowieka” – mówi Li Haiping, specjalista ds. teoretyczny genetyk populacyjny i biolog obliczeniowy w Szanghajskim Instytucie Żywienia i Zdrowia Chińskiej Akademii Nauk.

Każda odpowiedź wydaje się rodzić nowe pytania, ale za każdym razem jesteśmy coraz bliżej uzupełnienia stron naszej starożytnej księgi genealogii człowieka.

Bibliografia:

  • Wangji Hu i in. Wnioski genomiczne dotyczące poważnych ludzkich wąskich gardeł w okresie przejściowym od wczesnego do środkowego plejstocenu. Science381,979–984 (2023).DOI:10.1126/science.abq7487.
  • Chleb, L. i Zanoli, C. (2019). Uwagi porównawcze na temat tworzenia kanałów korzeniowych i przedtrzonowców u ludzi ze środkowego plejstocenu w Chinach. American Journal of Physical Anthropology, 168 3,637-646 https://doi.org/10.1002/ajpa.23777.
  • Ban, L., Dumonsel, J., Mazurer, A. i Zanoli, C. (2020). Różnorodność homininów w Azji Wschodniej w środkowym plejstocenie: perspektywa wewnętrznej struktury zębów przedtrzonowych. Journal of Human Evolution, 148,102888 https://doi.org/10.1016/j.jhevol.2020.102888.
  • Castro J, Martinón Torres M, Pinelos M, García Campos C, Modesto Mata M, Martin Francis L i Ursuaga J (2019). Porównanie metryczne i morfologiczne okazów zębów Arago (Francja) i Atapuerca-Cima de los Huesos (Hiszpania) a pochodzeniem neandertalczyków. Poczwórne recenzje naukowe. https://doi.org/10.1016/J.QUASCIREV.2018.04.003.
READ  Alternatywy dla Apple Watch do rozważenia