4 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ogromne jadowite żaby atakują Tajwan

Wysłano:

8 grudnia 2021 22:23 GMT

Poszukiwania ropuchy trzcinowatej na wyspie zaowocowały schwytaniem 200 osobników, choć powodzenie operacji można zweryfikować dopiero po kolejnym okresie godowym.

Żaby na Tajwanie są symbolem bogactwa i dobrobytu. Jednak według doniesień nieoczekiwane odkrycie na wyspie gatunków inwazyjnych i trujących skłoniło władze lokalne i naukowców zajmujących się ochroną środowiska do podjęcia pilnych działań w celu powstrzymania ich rozprzestrzeniania się. Nauka na żywo.

Żaba trzcinowata lub żaba morska (’Rhinella marina’) jest jednym z największych i najbardziej toksycznych gatunków, z Wydzielane przez nie toksyny zagrażają życiu.

Pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej, jest jednym z najniebezpieczniejszych gatunków inwazyjnych na świecie. W latach 30. gatunek ten został wprowadzony do Australii, gdzie sądzono, że pomoże zwalczać szkodniki trzciny cukrowej (stąd jego nazwa). Jednak płazy szybko stały się poważnym problemem środowiskowym i zagrożeniem dla lokalnej fauny.

Gdy zagrożone, trzcinowe żaby – kto Mierzą od 9 do 15 cmWydziela mieszaninę różnych toksyn przez gruczoły wytwarzające toksyny, które mogą być śmiertelne dla większości zwierząt, w tym ludzi. W rzeczywistości wiele australijskich drapieżników jest zatrutych przez zjedzenie dorosłych osobników.

Dlatego tajwańscy biolodzy zaalarmowali, gdy dowiedzieli się o pojawieniu się żab trzcinowych w Farma w Chaotun, którego zdjęcia udostępniła w internecie lokalna kobieta.

Po zweryfikowaniu tego pierwszego przypadku jadowitego najeźdźcy na wyspie, na farmę przybyli eksperci z Towarzystwa Ochrony Płazów. „Szybkie i szeroko zakrojone poszukiwania mają kluczowe znaczenie przy znajdowaniu ropuch z trzciny cukrowej” – wyjaśnia Lin Chun-fu, ekspert od płazów w Taiwan Institute for Endemic Species Research. Francja Agencja prasowa. „Nie mają naturalnych wrogów tutaj, na Tajwanie”, mówi biolog, który ostrzega przed wrogami szybkie uruchamianie.

READ  Gigantyczne akwarium zawierające 1500 ryb eksplodowało w Berlinie i są ofiary

Kiedy ekipa konserwatorska przybyła na farmę, zastała ją tam i w bezpośrednim sąsiedztwie 27 żab, choć od tego czasu ciągłe poszukiwania najeźdźców w okolicach miasta pozwoliły na zlokalizowanie 200 próbek w kilkutygodniowych „nalotach”.

Zauważ, że ropucha olbrzymia ewoluuje w żarłocznego kanibala w najechanym siedlisku

Próbując powstrzymać rozprzestrzenianie się ekspertów od żab Podzielili miasto na kwadraty 200 na 200 metrów Dokładnie zbadali każdego z nich. Na płazy polowano nocą w sadach i na polach ryżowych Z pomocą latarek i rękawiczek Aby uniknąć kontaktu toksycznych gruczołów skóry żaby. Następnie obszar poszukiwań został rozszerzony do promienia czterech kilometrów wokół miasta.

Specjaliści mają nadzieję, że schwytali wszystkie dorosłe żaby wokół Chaotun, aby nie pozostawiły potomstwa w następnym wiosennym sezonie lęgowym. Jednak dopiero wtedy będzie można ocenić powodzenie Twojej operacji.