23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odwiedziłem Computex, największe azjatyckie targi technologiczne, które coraz bardziej skupiają się na grach

Odwiedziłem Computex, największe azjatyckie targi technologiczne, które coraz bardziej skupiają się na grach

Podczas mojej pierwszej wizyty na wystawie Computex odbywającej się w Tajpej było dla mnie jasne, że na całym świecie jest miejsce tylko na dwa, trzy duże wydarzenia technologiczne, zwłaszcza gdy coraz więcej marek stawia na swoje małe, międzynarodowe wydarzenia.

W kalendarzu technologii mamy kilka bardzo ważnych dat jak targi CES w Las Vegas, Mobile World Congress w Barcelonie, Gamescom w Kolonii, Computex w Tajpej, IFA w Berlinie czy Tokyo Game Show w Tokio. W końcu udało mi się odwiedzić jedno z wydarzeń odbywających się w Azji, Taipei Computex Expo, i oto, co zobaczyłem.

Computex to nie tylko wydarzenie technologiczne. O ile targi CES skupiają się na technologii w ogóle, MWC na urządzeniach mobilnych, a targi IFA w coraz większym stopniu na telewizorach i sprzęcie AGD, Computex jest wydarzeniem, które w dużym stopniu skupia się na grach, nie będąc jednak wydarzeniem skupiającym się na nich.

To moja pierwsza wizyta na Tajwanie i tak duże wydarzenie i chociaż relacjonuję to z daleka i słyszę o tym od wielu lat, moje pierwsze wrażenia były nieco rozczarowujące. Być może moje oczekiwania były zbyt wygórowane i być może planem działania na przyszłość jest panujący po koronawirusie trend, w którym marki skupiają się na organizowaniu własnych wydarzeń, które są bardziej na nich skupione i bez dzielenia się z nikim światłem reflektorów.

Będąc wydarzeniem na Tajwanie, oczywiście znaleźliśmy duże lokalne firmy, takie jak Asus, Acer, Gigabyte, MSI, Mediatek, BenQ, ASRock… wiele z nich skupiało się na komputerach, akcesoriach, komponentach lub świat gier.

Podobnie jak w przypadku Mobile World Congress, i to wydarzenie koncentruje się na profesjonalistach, osobach, które przemierzają wiele kilometrów w poszukiwaniu kontaktów i umów z dostawcami, ale jeśli zasłyną, to dzięki markom produktów konsumenckich, takim jak te, o których wspomniałem wcześniej.

READ  Najlepsze aplikacje do używania telefonu jako aparatu bezpieczeństwa

Computex: dobro, zło i co należy zmienić

ASUS ROG Zephyrus G14, który choć faktycznie został zaprezentowany kilka tygodni temu, był dla mnie jednym z najlepszych produktów ASUSa.
ASUS ROG Zephyrus G14, który choć faktycznie został zaprezentowany kilka tygodni temu, był dla mnie jednym z najlepszych produktów ASUSa.

Komputer dzisiaj

Targi Computex odbywają się w wielopiętrowym, składającym się z dwóch budynków pałacu kongresowym w centrum Nowego Tajpej. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, jak mało uwagi przyciąga. To wydarzenie jak każde inne tego typu: kilometry dywanów i markowych stoisk wystawowych powstały na przestrzeni ostatnich tygodni z drewna, dzięki czemu można je łatwo zdemontować w ciągu zaledwie kilku godzin.

Najlepszą rzeczą w Computex jest to, że duże lokalne marki rywalizują o uwagę tysięcy uczestnikówZwłaszcza młodzi ludzie, prasa i klienci, bo jeśli istnieje jedna kategoria, która okazała się motorem napędowym tego wydarzenia, to są to gry.

Platformy Asus, Acer, Gigabyte czy MSI, wszystkie razem na środku głównego piętra, są największe i najczęściej odwiedzane. Asus miał dwa urządzenia, jedno do gier ROG, a drugie do produktów biznesowych i profesjonalnych. Bez wątpienia najbardziej rzucał się w oczy stojak Asus ROG Stand ze względu na liczbę produktów i oczywiście każdy chciał wypróbować nowego ASUS ROG Ally X.

MSI również przyciągnęło wiele uwagi, pokazując swój pełny potencjał w laptopach, komputerach stacjonarnych i komponentach. Również Acer, mimo że ma własną gamę gier i był zaskakująco obecny, mocno skupił się na Chromebookach i produktach bardziej mainstreamowych, takich jak laptop Qualcomm Snapdragon X Elite z Copilot+ i tradycyjnych komputerach PC.

Złe jest to, że nie było marek, które nie byłyby obecne, mimo że mają swoją stopę w świecie gier i są Azjatami. Zabrakło na przykład Samsunga. NVIDIA nie była obecna, choć była obecna na stoiskach większości firm na każdy temat związany z kartami graficznymi czy sztuczną inteligencją.

READ  Sztuczka, aby wykryć, czy twoje czaty WhatsApp zostały sklonowane | Zagraj w DEPORA

I tak, sztuczna inteligencja była głównym tematem prawie całego sprzętu Computex, który nie był przeznaczony do gier.

Największe marki zademonstrowały swoje systemy AI dla przedsiębiorstw, a także dużych firm, a także demonstracje pierwszych partnerów Microsoft z Copilot+.

Stoisko Gigabyte Aorus na targach Computex 2024

Komputer dzisiaj

Na wielkich zachodnich pokazach technologii pozbyliśmy się modelek topless jako atrakcji. Nie są to stewardessy, które mogą udzielać informacji i wykonywać swoją pracę dla marki, którą reprezentują, ale raczej atrakcyjne kobiety, które noszą skąpe ubrania, aby zwrócić na siebie uwagę. Niestety w Computex to się ciągle zdarza.

Wiele marek wykorzystuje te modele jako pretekst do przyciągnięcia uwagi głównie męskiej publiczności. Niewiele ubrań, a nawet ślady na skórze z tymczasowymi tatuażami. Widziałem nawet kilka osób wchodzących do jednego z pawilonów z dużą tabliczką zapowiadającą sesję zdjęciową z modelką w bieliźnie.

Są to typy zachowań, które są bardzo szokujące i wymagają natychmiastowej zmiany. Nie jest to usprawiedliwieniem, nawet jeśli zachodnia mentalność jest inna. Zdecydowanie najgorsza rzecz w Computexie.

przysługa jak pracujemy Dzisiaj na komputerze.

Tagi: Podróże, wydarzenia, Computex